Tartu Ülikoolis toimuval konverentsil arutlevad filosoofid loogilise mitmekesisuse võimalikkuse üle

Loogilise pluralismi all mõistetakse filosoofias seda, kui ühest ja samast informatsioonihulgast võib teha järeldusi erineval viisil ja kõik need viisid on "loogilised", ükski pole õige ega vale. Sellele vaatele vastandub aga klassikaline ettekujutus, mille kohaselt on olemas vaid üks ja ainus õige loogika ehk järelduste tegemise viis. Konverentsi peateema ongi loogilise mitmekesisuse võimalikkus.

Konverentsi ühe peakorraldaja, TÜ teoreetilise filosoofia erakorralise professori Daniel Cohnitzi sõnul on tegemist esimese rahvusvahelise konverentsiga sel nii olulisel teemal. "Konverents toob Tartusse kokku oma ala eksperdid kolmelt eri kontinendilt ja ma loodan debatt tuleb tuline ning huvitav," ütles ta.

Konverentsi korraldab TÜ filosoofia ja semiootika instituut ning TÜ eetikakeskus koostöös St. Andrewsi ja Stockholmi ülikooliga. Täpne programm on aadressil: http://daniel.cohnitz.de/index.php?program.

Kõik huvilised on oodatud.

Lisainfo: TÜ teoreetilise filosoofia erakorraline professor Daniel Cohnitz, tel 737 6619, 5675 9278

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja