Tartu Ülikoolis tutvustatakse uudseid teemasid telekommunikatsioonis

Konverents toimub viienda rahvusvahelise Balti suvekooli BaSoTI raames ja seda korraldab Rostocki Ülikool koostöös TÜ matemaatika-informaatikateaduskonna arvutiteaduse instituudiga. Ürituse eesmärk on tutvustada telekommunikatsiooni uusi arengusuundi.

7.–22. augustini toimuvas BaSoTI suvekoolis osalevad peamiselt magistri- ja doktoriõppe tudengid, kellest valitud osalejad moodustavad ka konverentsi esinejad.

Rostocki ülikooli professori Clemens Capi sõnul tõotab kolmas telekommunikatsiooni alane konverents tulla põnev ning on heaks võimaluseks saada ülevaade väga erinevatest valdkonnas toimunud arengusuundadest. "Konverents pakub tudengitele suurepärase võimaluse esitleda oma teadustööd rahvusvahelisele kuulajaskonnale ning on kindlasti atraktiivne paljudele huvilistele, kuivõrd teemad puudutavad arvutiteaduse erinevaid tahke," ütles Cap.

Konverents katab muuhulgas teemasid valdkondadest nagu algoritmiline kompositsioon, Wireless võrgu inforessursid ja masinõpe bioinformaatikas.

BaSoTI suvekooli ja selle raames toimuvat konverentsi toetab DAAD, Eesti Infotehnoloogia Sihtasutus ja Saksamaa saatkond Tallinnas. Konverents toimub inglise keeles.

Konverentsi info ja ajakava: http://www.ief.uni-rostock.de/index.php?id=basoti_conference

Lisainfo: Laura Kalda, TÜ arvutiteaduse instituut, tel 737 5425, laura.kalda@ut.ee

Teate edastas:

Karin Volmer