Tartu Ülikoolis võtavad mõõtu 9 riigi informaatikahuvilised õpilased

Reedel, 30.aprillil algab Tartu Ülikoolis XVI Balti informaatikaolümpiaad, mis toob Tartusse võistlema parimate informaatikateadmistega õpilased 9 riigist.

Olümpiaadil osalevad kuueliikmelised gümnaasiumiõpilaste võistkonnad Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Taanist, Poolast, Saksamaalt ja Ungarist. Eesti paneb korraldajamaana välja 8 õpilast.

Ürituse avatakse reedel, 30.aprillil kell 16 TÜ Matemaatika-informaatikateaduskonna õppehoones. Seejärel jätkub olümpiaad ülikooli arvutiklassides, kus võistlusest osavõtjad peavad kahe päeva jooksul näitama oma teadmisi ja oskusi praktilistes võistlusvoorudes.

Igas viietunnises võistlusvoorus peavad õpilased kirjutama arvutiprogrammid kolme žürii poolt ette valmistatud andmetöötlusülesande lahendamiseks. Lahenduste hindamisel võetakse arvesse nii nende korrektsust (programmi poolt leitud vastuste õigsust) kui ka efektiivsust (programmi töötamise kiirust ja mäluvajadust). Võistlus on individuaalne.
Olümpiaadi pidulik lõpetamine ja võitjate autasustamine on Tartu raekoja saalis esmaspäeval, 3.mail kell 11.

Eestit esindavad Jaagup Repän (Hugo Treffneri Gümnaasium, 10.klass), Dmitri Gabbasov (Nõo Reaalgümnaasium, 12.klass), Ago Allikmaa (Saku Gümnaasium, 11.klass), Hardi Pertel (Hugo Treffneri Gümnaasium, 12. klass), Ants Remm (Hugo Treffneri Gümnaasium, 11.klass), Andre Tamm (Tallinna Reaalkool, 12.klass), Morten Piibeleht (Tallinna Reaalkool, 12.klass) ja Heiki Ojasild (Hugo Treffneri Gümnaasium, 10.klass). Eesti võistkond pandi kokku üleriigilise informaatikaolümpiaadi ja sellele järgnenud valikvõistluse tulemuste põhjal.

Balti informaatikaolümpiaadi korraldab TÜ Teaduskool koos Eesti informaatikaolümpiaadi žüriiga. Olümpiaadi läbiviimist toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Tartu Ülikool. Võistluse tehniliseks baasiks on Matemaatika-informaatikateaduskonna arvutiklassid.

Sel suvel seisab Eesti informaatikavõistkonnal ees veel üks võistlus – augustis osalevad Eesti õpilased Kanadas toimuval ülemaailmsel informaatikaolümpiaadil. Balti informaatikaolümpiaad aitab osalevate riikide õpilastel rahvusvaheliseks
informaatikaolümpiaadiks valmistuda.

Balti informaatikaolümpiaadi koduleht (inglise keeles) www.ut.ee/boi

Eesti olümpiaadide koduleht www.teaduskool.ut.ee/olympiaadid