Tartu Ülikoolist välja kasvanud startup valiti Tartu Teaduspargi inkubatsiooniprogrammi

30. jaanuaril toimus Balti riikide suurimal ärifestivalil Startup Day Tartu Teaduspargi inkubatsiooniprogrammi "S2B Launchpad" esimene vastuvõtupaneel, kus valiti kuuest meeskonnast välja kaks suurema potentsiaaliga startuppi. Esimesed meeskonnad programmis on SPEL ja Futuclass.

SPEL on Tartu Ülikooli fotoonika laborist välja kasvanud startup, mis arendab innovaatilist LiDAR-süsteemi sõidukitele. FutuClass loob hariduslikku virtuaalreaalsuse platvormi teaduskatsete jaoks. Virtuaalreaalsuse juhtpulte kasutades saab õpilane teha virtuaalmaailmas põnevaid teaduseksperimente ja seeläbi õppida.

Meeskondi hindasid võtme-mentorid Triin Kask, Ivo Remmelg, Pirko Konsa, Taavi Raidma ja Aleksander Tõnnisson ning Tartu Teaduspargi juhatuse liige Andrus Kurvits. Lisaks kuulusid hindamispaneeli teaduspõhiste ettevõtete äriinkubaatori toetajate esindajad: Tartu abilinnapea Raimond Tamm ja Tartu Ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse juhataja Kristel Reim.

„Eestis on kümneid ülikoolidest välja kasvanud hargettevõtteid, kuid potentsiaali uute ettevõtete tekkimiseks on kordades rohkem. Ülikoolis tehakse alusuuringud, sõnastatakse tehnoloogiline kontseptsioon ning tehakse esimesed katsed,“ selgitas Tartu Teaduspargi inkubatsioonijuht Hanna-Liis Remmelg. „Turuvalmidus ja investorite huvi tekib samas alles siis, kui on olemas töötav prototüüp ning turult positiivne tagasiside. "S2B Launchpad" programm on mõeldud selle protsessi kiirendamiseks ja riskide maandamiseks,“ täpsustas Remmelg.

"S2B Launchpad" on Tartu Teaduspargi loodud kahe-aastane inkubatsiooniprogramm. Programmi saavad kandideerida meeskonnad või idufirmad, kellel on nutikas ning arendatav osalise teostusega idee, mida on võimalik testida klientide peal. Kõige olulisem on meeskond ning nende motivatsioon kiirelt ja fokusseeritult liikuda ideest tooteni, edasi klientide ja investoriteni. Programmiga saavad liituda valitud meeskonnad, kes on saatnud iga kuu 15. kuupäevaks taotluse ning, kes on läbinud vastuvõtupaneeli.

Rohkem informatsiooni Tartu Teaduspargi veebilehelt.

Lisateave: Kadri Arrak, SA Tartu Teaduspark turundus- ja kommunikatsioonijuht, 515 6907, kadri.arrak@teaduspark.ee