Tartumaa aasta õpitegu on Tartu ülikooli väärikate ülikool

Kolmapäeval, 30. septembril anti ülikooli aulas toimunud õpetajate päevale pühendatud tunnustusüritusel Tartu ülikooli väärikate ülikoolile Tartumaa aasta õpiteo tiitel.

Väärikate ülikooli projektijuhi Karmel Talli sõnul on tegemist olulise tunnustusega. „Väärikate ülikool kogub iga õppeaastaga järjest enam populaarsust ning on pälvinud osalejate heakskiidu. Selle tunnistuseks ongi õpiteo tiitel, mille nominendiks väärikad õppijad ise programmi esitasid,“ rääkis Tall, lisades, et väärikate ülikooli Tartu programmi tegevuste elluviimisel on olnud algusest peale väga oluline Tartu linnavalitsuse toetus.

Tartu ülikooli väärikate ülikool on kutsutud ellu, lähtudes elukestva õppe põhimõtetest, et paindlikult reageerida ühiskonna muutustele ja vajadustele ning pakkuda võimalikult erinevatele sihtrühmadele täiendusõpet.

Väärikate ülikool alustas oma tegevust 2010. aastal Pärnus ja Tartus. Tänaseks on tegevus laienenud Tallinnasse, Kuressaarde, Narva, Türile ja Valka.

Õppijatele korraldatakse enamasti loenguid aktuaalsetel teemadel, aga ka keeleõpet ja erinevaid töötubasid. Tartu ülikooli väärikate ülikoolis osaleb ligi 2000 õppijat üle Eesti.

Tartu ülikool on Eesti suurimaid täiendusõppe pakkujaid. Igal aastal osaleb enam kui 1500 kursusel üle 30 000 õppija.

Lisainfo: Karmel Tall, TÜ väärikate ülikooli projektijuht, tel: 737 6614, 5804 4969, e-post: karmel.tall@ut.ee;
Tiia Ristolainen, TÜ elukestva õppe keskuse juhataja, tel: 737 6203, 501 5584, e-post: tiia.ristolainen@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja