Tartumaa haridusjuhid külastavad õppeaasta alguse puhul TÜ haridusuuenduskeskust

Reedel, 22. augustil kogunevad Tartu Ülikooli sotsiaal- ja haridusteaduskonna hoones Tartumaa haridusjuhid, et saada ülevaade Tartumaa haridusmaastikust algaval õppeaastal. Ühtlasi tutvutakse vanas anatoomikumis asuva haridusuuenduskeskuse võimaluste ning Lossi 36 õppehoonega.

Tartu maavalitsuse ja Tartumaa Omavalitsuste Liidu korraldataval traditsioonilisel õppeaasta alguse kokkusaamisel tervitab maavanem haridusjuhte algava õppeaasta puhul ning ühiselt seatakse prioriteedid uueks kooliaastaks. Meedia ja kommunikatsiooni rollist haridusorganisatsioonis peab loengu TÜ ajakirjanduse õppetooli teadur Kadri Ugur.

Et tagada haridusasutuste sidusamat koostööd ülikooliga, tutvustavad ülikooli esindajad haridusjuhtidele õpperuume ja võimalusi, mille abil TÜ-s noori õpetajaid koolis õpetamiseks ette valmistatakse. Selleks tutvutakse nii sotsiaal- ja haridusteaduskonna Lossi 36 õppehoonega kui külastatakse ka kevadel avatud haridusuuenduskeskust, kus koolitatakse tulevasi õpetajaid kasutama innovaatilisi õppemeetodeid ja haridustehnoloogilisi töövahendeid.

Kohtumisele järgneb Tartu maavanema Reno Laidre ja haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski vastuvõtt TÜ muuseumi valges saalis.

Egle Merbach
TÜ avalike suhete peaspetsialist