TARTUS AVATAKSE EESTI MOODSAIM LASKETIIR

Lasketiiru avamisest võtab osa ka Riigikogu riigikaitsekomisjon, kes peab samal päeval Tartus oma regulaarset istungit. Lasketiiru avamine on riigikaitsekomisjoni istungi päevakorra üks punktidest.
Tiiru avamise ametlikule osale järgneb viitseadmiral Tarmo Kõutsi ja major Benno Leesiku laskevõistlus, et uus ja tänapäevane siselasketiir sisse õnnistada.

Tartu Ülikooli, Kaitseministeeriumi ja Kaitseliidu koostöös valminud uus kompleks saab olema riigikaitse õpetuse ja laskeharjutuste keskuseks, kuhu kuuluvad lasketiir, täisvarustusega õppeklass ja Kaitseliidu Tartu Maleva Akadeemilise Malevkonna kodu.
Eesti nüüdisaegseim siselasketiir on ehitatud rahvusvahelistele nõuetele vastavaks, tiirus on neli 50-meetrist rada, mis on varustatud tänapäevase tehnika ja seadmetega. 3,8 miljonit krooni maksma läinud lasketiir valmis Kaitseministeeriumi, Kaitseliidu ja Tartu Ülikooli ühistöö tulemusena, ehituse suurim rahastaja oli Kaitseministeerium.

Kaitseliidu Tartu Maleva Akadeemiline Malevkond viib 2001. aastast läbi riigikaitse koolitust nii õppejõududele, üliõpilastele kui ka õpilastele, ent seni on see tegevus olnud raskendatud, kuna õppeklassid on ülekoormatud ja puudus siselasketiir. Uue õppeklassi ja lasketiiru valmimine tähendab riigikaitse õpetuse kompleksset arengut, kuna teooria kõrval on samas võimalik õpetada relvade käsitsemist ja teha laskeharjutusi.

Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi juhatuse liikme Harry Lembergi sõnul on tal siiralt hea meel kaasaegse siselasketiiru valmimise üle Tartus, sest seni puudus ülikooli laskesportlastel võimalus tänapäevastel tingimustel, mitte ainult Tartus, vaid terves Eestis harjutada. Ülikooli parim laskesportlane on Triin Roostfeldt, kes saavutas 2005. aasta novembris üliõpilaste laskmise maailmameistrivõistlustel Ungaris õhupüstoli laskmises kaheksanda koha.

Lasketiiru ehituse idee sai alguse juba 2001. aastal, kuna vajadus kaasaegse sisetiiru järele oli juba ammu olemas. Tartu Ülikooli Nooruse tänav 9 asuva õppehoone keldriruumid olid seni otstarbekalt kasutamata ja seisid tühjana 1976. aastast alates.

NB! Ajakirjanikel on võimalus lasketiiruga tutvuda 26. jaanuaril juba alates kella 13.30-st, kõik on teretulnud!

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht