Tartus kohtuvad arvutimängude arendajad

Arvutimängude populaarsus aina kasvab, kuid nende loomine tundub paljude mängijate jaoks kauge ja keeruline. 20.–22. aprillil toimub Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudis Ludum Dare 41 arvutimängude arendamise üritus, mis koondab Tartusse mängude loomise teadmised ja huvilised.

Ludum Dare’il peavad võistkonnad ürituse lõpuks valmistama prototüüp-tootena arvutimängu. Osalejatelt ei oodata eelnevat kogemust, mistõttu on üritusele oodatud nii keskkooliõpilased kui ka täiskasvanud. Kuna Soomes on mängude loomine väga kiiresti kasvav majandusharu, loodab Ludum Dare´i peakorraldaja Marko Korbun näha ka Eestis lähiaastatel hobiarendajatest ettevõtjaid.

Ürituse korraldajate eesmärk on mänguarendajate võrgustiku arendamine ja ühisloomine. Tartu Ülikooli andmeteaduse õppetooli arvutigraafika spetsialist Raimond-Hendrik Tunneli sõnul on oluline olla ise aktiivne. „Tuleb omandada oskusi ja teadmisi nendes valdkondades, mille järgi kirg on. Kui arvutimängude programmeerimine põhjalikumalt huvitab, on meil ka arvutiteaduse instituudis selle õppeks väga hea tugi,“ rääkis Tunnel.

Ludum Dare 41 mänguarendustalguid korraldab arvutimängude loomise huvilisi koondav organisatsioon APT Game Generator. Lisainfot ürituse kava ning toimumise kohta leiab Ludum Dare 41 Facebooki lehelt. Mänguarendustalguid toetavad Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut, Tartu Teaduspark ja IGDA Estonia.

Lisainfo: Sille-Liis Männik, TÜ arvutiteaduse instituudi kommunikatsioonispetsialist, 53 584 003, sille-liis.mannik@ut.ee