Tartus said diplomid esimesed TÜ väärikate ülikoolis osalenud

22. detsembril said tunnistused esimesed 175 Tartu Ülikooli väärikate ülikoolis osalenud teadmishimulist seeniorit. Tunnistuse saamise eelduseks oli vähemalt pooltel loengutel osalemine. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39082","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Väärikate ülikooli projektijuht Karmel Tall ütles, et sügissemestri programmis toimus 8 loengut erinevatel päevakajalistel ning kultuurilistel teemadel. "Kursused osutusid väga populaarseteks, seega on Tartu Ülikooli väärikate ülikooli projekti kavas laiendada ning pakkuda kursusi ülikooli regionaalsete esinduste kaudu ka erinevates maakondades," lisas ta.

Õppijad oli peamiselt Tartust ja Tartumaalt, kuid samuti Tallinnast, Harjumaalt, Viljandimaalt ja Võrumaalt. Enamikul osalejatest on kõrgharidus, keskmine vanus oli 70 eluaastat. Vanim õppija oli 84 aastat vana. Loenguid viisid läbi Tartu Ülikooli professorid, teadlased ja töötajad.

Väärikate ülikooli 2010/2011 õppeaasta jätkub 4. veebruaril, mil kevadsemestri esimese loenguga rahvaloendusest ja rahvastikuküsimustest esineb TÜ emeriitprofessor Ene-Margit Tiit. Kevadsemestri loengud hakkavad toimuma üle nädala reedeti, kell 14-16 Haridus- ja teadusministeeriumi saalis. Semester lõpeb piduliku aktusega. Tartu Ülikooli suveülikooli programmi raames on plaanis pakkuda spetsiaalselt vanemaealisele kuulajale mõeldud täiendusõppe kursusi.

Väärikate ülikool on kutsutud ellu lähtudes elukestva õppe põhimõtetest, et paindlikult reageerida ühiskonna muutustele ja vajadustele ning pakkuda võimalikult erinevatele sihtrühmadele täiendusõpet. Väärikate ülikooli tegevust Tartus toetavad Tartu linn ning Haridus- ja teadusministeerium.

Väärikate ülikooli kevadsemestri loengukava vaata siit: www.tk.ut.ee/vaarikate-ulikool

Lisainfo: Karmel Tall, TÜ avatud ülikooli keskuse projektijuht, tel 737 6614, karmel.tall@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja