Tartus selgusid parimad noored filosoofiatundjad

28.–31. märts toimus Tartus Eesti koolinoorte filosoofiaolümpiaadi lõppvoor 1990. aastal või hiljem sündinud õpilastele. Esmakordselt anti välja Diana mälestusauhind, millega mälestati traagiliselt hukkunud 2007. aasta filosoofiaolümpiaadi võitjat Diana Aitaid. Olümpiaadi võitis ja mälestusauhinna pälvis Märt Belkin Tallinna reaalkoolist.

Eelvoorus osales 31 õpilast, kellest lõppvooru kutsuti kümme. Kahel esimesel olümpiaadi päeval läbisid õpilased väitlus-, loogika- ja essee kirjutamise koolituse. Laupäeval ja pühapäeval kirjutasid õpilased võõrkeelse essee, tegid loogika- ja teooriatesti ning väitlesid teemal „Kas abielu on kaotanud oma mõtte?“.

Olümpiaadi võitis Märt Belkin Tallinna reaalkoolist, teiseks tuli Gerli Paju Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumist ning kolmanda koha pälvis Sander Gansen samast koolist. Järgnevad kohad pälvisid vastavalt Sander Udam Tallinna reaalkoolist, Simon Suuban Tallinna 32. keskkoolist, Oto Tuul Hugo Treffneri gümnaasiumist, Marit Joost Tartu Miina Härma gümnaasiumist, Kevin Piperal Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumist, Martin Maasik Pärnu ühisgümnaasiumist ja Martin Začek Tartu Herbert Masingu koolist.

Võitjad Märt Belkin ja Gerli Paju esindavad Eestit 16.–19. mail Taanis Odenses toimuval rahvusvahelisel filosoofiaolümpiaadil.

Olümpiaadil mälestati traagiliselt hukkunud 2007. aasta filosoofiaolümpiaadi võitjat Diana Aitaid Diana mälestusauhinnaga parimale eelvooru esseele, mille pälvis Märt Belkin.

Olümpiaad toimus Tartus TÜ filosoofia osakonnas ning Tartu Herbert Masingu koolis. Olümpiaadi korraldas Tartu ülikooli teaduskool.

Rohkem infot filosoofiaolümpiaadi kohta leiad siit.

Lisainfo: Leo Luks, filosoofiaolümpiaadi kontaktisik, tel 55 914 502, e-post leoluks@hot.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja