Tartus toimub Baltikumi esimene riistvaralahenduste arendusnädalavahetus Hardware and Arts

7.-9. veeburaril 2014 toimub sihtasutuse Garage48, Tartu ülikooli ning Eesti kunstiakadeemia eestvedamisel uusi tehnoloogialahendusi otsiv arendusnädalavahetus Garage48 Hardware & Arts, mis toob Tartusse 130 inseneri, tarkvaraarendajat ja loomeinimest arendamaks nutikaid riistvaralisi seadmeid. Osalejaid juhendab tosinkond eksperti nii Eestist kui välismaalt, eesotsas Microsofti innovatsioonijuhi Benjamin J. Gilbertiga.

Tegemist on ainulaadse üritusega, kus töötavad koos elektroonika, mehhatroonika ning tarkvara insenerid koos arhitektide, kunstnike, tootedisainerite ja turundajatega. „Sellise teema ning seltskonnaga ettevõtmist nii paljude inimeste osalusel pole varem Baltikumis korraldatud. Kuid me usume, et väga erinevate oskuste ja teadmistega spetsialistide koos töötamine toob unikaalseid tulemusi,” selgitab ürituse eestvedaja ja Sihtasutus Garage48 üks asutajatest Priit Salumaa.

Kui varem on Garage48 nädalavahetuste raames arendatud enamasti veebi- või mobiilirakendusi, siis viimasel ajal on aina enam tahetud luua käega katsutavaid asju. „Oleme näinud ürituste raames inimesi hea meelega töötamas nii robotite kui elektroonika prototüüpimise komplektidega,” kommenteerib Salumaa, miks just selline teema valiti. „Suur registreerunute arv tõestab, et teemavalik läks täppi ja huvi on tõesti olemas. Sellest tuleb üks suurimaid üritusi Garage48 ajaloos,” lisab ta juurde.

„Nädalavahetuse intensiivses töökeskkonnas soovime luua läbi eri distsipliinide koostöö uusi lahendusi tehnoloogia-disaini valdkonnas, käega katsutavaid prototüüpe. Tartu ülikooli vana füüsika maja on selliseks workshopiks suurepärane koht,” kinnitab Tartu ülikooli tehnoloogiainstituudi professor ja üks Hardware & Arts korraldaja Alvo Aabloo.

Eesti kunstiakadeemia teadusprorektor professor Mart Kalm lisab: „Hea idee koos hea teostusega on väärtus nii majanduslikus kui kultuurilises mõttes. Usun, et „Hardware & Arts“ nädalavahetus toob tehnoloogia valdkonna inimeste, disainerite, arhitektide ja kunstnike koostöös nutikaid lahendusi.”

Garage48 formaat on lihtne: reedel saavad kõik, olenemata taustast või oskustest, oma projektiideid kaasosalistele esitleda ja meeskonnad moodustatakse kohapeal olenevalt sellest, kellele milline idee meeldib. 130 osavõtjal algab seejärel mentorite juhendamisel võidujooks ajaga, et pühapäevaks toimiv prototüüp valmis saada.

Pühapäeva õhtul esitlevad meeskonnad valminud prototüüpe žüriile ja selgitatakse välja võitjad. Kell 18:30 algavat põnevat lõpuüritust saab kohapeale vaatama tulla (Tähe 4, Tartu) ning näeb otseülekandena nii Garage48 veebilehe kui E24.ee vahendusel. Veidi varem, algusega kell 16:30, saab näha samal kanalil Tartu ülikooli nädalase ettevõtluskursuse Student Startup Camp raames valminud tudengite veebi- ja mobiilirakenduste esitlusi.

Garage48 Hardware & Arts partnerid ja toetajad: Tartu ülikool, Eesti kunstiakadeemia, ettevõtluse arendamise sihtasutus, Euroopa Liidu sotsiaalfond, Eesti kultuurkapital, hasartmängumaksu nõukogu, arengufond, BuildIT, Hedgehog, Microsoft, Eccom, Arrow, Fortumo.

Ürituse koduleht: http://garage48.org/hardware

Lisainfo

Priit Salumaa, Garage48 asutaja ning ürituse eestvedaja, priit@garage48.org, 5334 0822
Anu Piirisild, Eesti kunstiakadeemia, arhitektuuriteaduskonna teadus- ja arendustegevuse koordinaator, anu.piirisild@artun.ee, 504 5606
Alvo Aabloo, Tartu ülikooli polümeersete materjalide tehnoloogia professor, alvo.aabloo@ut.ee, 507 8356 

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392