TARTUS TOIMUB KÕRGETASEMELINE EUROOPA ÜLIKOOLIMUUSEUMIDE KONVERENTS

Konverents "Tuleviku innovatiivsed teadusmuuseumid, Euroopa vastus" avatakse ettekannetega, kus tutvustatakse ülikoolimuuseumide uusi kogemusi erinevates muuseumitöö valdkondades.

Konverentsi põhiettekanded on ülikoolimuuseumide olukorrast ja probleemidest Euroopas ning ülikoolimuuseumide tegevuse suunatusest nii teadusele ja õppetööle, kui ka avalikkusele ja kooliõpilastele. Avasessioonil esinevad Euroopa Teadusfilosoofia ja Teadusajaloo Ühingu teadusinstrumentide komitee esimees prof Paolo Brenni, Rahvusvahelise Muuseumide Nõukogu ülikoolimuuseumide komitee (UMAC) aseesimees Steven W. G. de Clercq ning Lissaboni ülikooli teadur Marta C. Lourenco.

Konverentsi teisel päeval arutatakse koostöövõrgustiku organisatsioonilisi küsimusi, tutvutakse Briti ülikoolimuuseumide kogemustega, arutatakse Euroopa Nõukogus ettevalmistamisel olevaid soovitusi ülikoolide akadeemilise pärandi haldamiseks.

Tartusse tulevad esindajad Cambridge’i, Utrechti, Halle-Wittenbergi, Berliini Humboldti, Strasbourgi, Padua, Pariisi, Helsingi ning mitmetest teisest Euroopa ülikoolidest.

Konverentsi toetavad Briti Nõukogu Eestis ja Tartu Linnavalistus.

Lisainfo veebilehelt: www.universeum.de

Liina Jürgen