Tartus toimub rahvusvaheline teaduskonverents Geenifoorum

17.18. juunilDorpati Konverentsikeskuses toimuv rahvusvaheline teaduskonverents Geenifoorum 2010 koondab kahe päeva jooksul Tartusse valdkonna juhtivad eksperdid Euroopast ja Põhja-Ameerikast. Juba kümnendat korda toimuval rahvusvahelisel konverentsil tutvustatakse vahetult uuemaid teadussaavutusi geneetikas, genoomikas ja biomeditsiinis ning kirjeldatakse nende praktikasse rakendamise võimalusi.

Juubelikonverents kannab pealkirja "Funktsionaalne ja komplekshaiguste geneetika" ning ettekandedki keskenduvad suures mahus just komplekshaigustele. Prof. Leif Groop Rootsist räägib teist tüüpi diabeedist, Dr. Michael Dean Ameerika Rahvuslikust Vähiinstituudist ning Helsingi Ülikooli prof. Päivi Peltomäki kõnelevad vähkkasvajate uuringutest ja epigeneetikast. Väga huvipakkuvad on kindlasti ka Prof. Marjo-Riitta Jarvelini ettekanne, kes räägib alkoholismi geneetikast ja sõltuvuse tekke geneetilistest alustest ning Prof Wilhelm Ansorge ettekanne kolmanda põlvkonna DNA-järjestamise tehnoloogiatest. Peakõnelejateks on Prof. Gert-Jan van Ommen ning Eesti juurtega teadlane Prof. Svante Pääbo.

Prof. Gert-Jan van Ommen (Leideni Ülikooli meditsiinikeskus, Holland) on üks maailma juhtivaid inimgeneetikuid ja kauaaegne HUGO (Inimese Genoomi Organisatsioon) president. Prof. Svante Pääbot (Max Plancki Evolutsioonilise Antropoloogia Instituudi direktor, Saksamaa) loetakse aga üheks paleogeneetika rajajatest. Ta on uurinud põhjalikult neandertaallaste genoomi ja ta on esimene, kel on õnnestunud eraldada aastatuhandete eest elanud inimese eellase DNA-d. Ka tema ettekande teemaks Geenifoorumil on neandertaallase genoom.

Konverentsi eesmärgiks on pakkuda multidistsiplinaarset programmi erinevate valdkondade teadlastele, tudengitele, arstidele, ametnikele, ettevõtjatele ja kõigile teistele huvilistele.

Konverentsi programmiga saab tutvuda kodulehel: http://www.geneforum.ee

Rohkem infot:
Prof Andres Metspalu, Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu direktor, tel 50 63 088, e-post andres.metspalu@geenivaramu.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja