Tartus tuleb Jaapani-Eesti konverents

27.–29. septembril korraldab ülikool Tartus konverentsi-doktorikooli «Japan and Estonia: Contemporary Challenges in Humanities and Social Sciences».

Tartu Ülikooli Aasia keskuse juhataja Elo Süld ütles, et tänapäeva üleilmastuvas maailmas muutuvad kultuurilised erinevused üha väiksemaks ja väga erineva ajalooga riigid üha sarnasemaks.
«Rahvastik vananeb, tehnoloogia areneb kiiresti ja ühiskond muutub nii Jaapanis kui ka Eestis. Kuidas kiire tehnoloogiline edenemine mõjutab igapäevast tööelu? Milliseid pingeid ja probleeme tekitab pidev innovatsioonivajadus ja kuidas ühiskond seeläbi muutub?» arutles Süld.
Konverentsil püütaksegi neile küsimustele vastused leida. Vaatluse alla võetakse näiteks see, kuidas kajastuvad need ühiskondlikud muutused kirjanduses ning milliseid võimalusi pakub maailma suurim meelelahutussektor: arvuti- ja videomängud.
Peaesinejad on kaks nimekat Jaapani professorit. Tokyo Ülikooli emeriitprofessor Kazuto Matsumura peab loengu 40 aastat kestnud eesti keele õpingutest Jaapanis. Waseda Ülikooli professor Hiromi Komori kõneleb Jaapani teadlase pilgu läbi Eesti uuringutest ja võrdlevast ajaloolisest uurimisest.
«Teemasid on palju ning nii saavad osalejad neid käsitleda mitmest vaatepunktist lähtudes ja loodetavasti märgata valdkondade vahel ka rohkem seoseid,» rääkis Süld.
27.–29. septembril ülikooli peahoones ja Lossi 36 õppehoones toimuvale konverentsile on oodatud kõik huvilised. Registreerunud kraadiõppurid saavad osaleda ka kinnistel aruteludel. Kõigis loengutes ja seminarides osalenud registreerunud saavad 2 EAP väärtuses ainepunkte.
Konverentsi viimasel päeval esineb TÜ peahoone aulas traditsiooniline Jaapani taikoansambel Wa League.
Osalemiseks tuleb registreeruda aadressil www.ut.ee/et/oppimine/doktoriope/doktorikoolid, osavõtt on tasuta. Loengumaterjalid on registreerunutele kättesaadavad alates 25. septembrist.
Konverentsi korraldavad Tartu Ülikooli Aasia keskus, kultuuriteaduste ja kunstide instituut, majandusteaduskond, õigusteaduskond ning keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikool. Üritust rahastab Tartu Ülikool ASTRA projektist «Per aspera» ning toetab Jaapani Suursaatkond Eestis.