Tartusse kogunevad Eesti õigusteaduse tipud

30. septembrist 1. oktoobrini toimuvad Tartus Eesti õigusteadlaste päevad, kuhu koguneb ligi 600 juristi üle Eesti arutlema majanduse ja õiguse olulistel teemadel. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39267","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Konverentsi üks korraldaja, sihtasutuse Iuridicum juhatuse liige Peep Pruks põhjendab majanduse ja õiguse teema sidumist üleminekuaja ümbersaamisega Eestis. "Kümnete uute seadusetekstide muutmise ja ümbersõnastamise ehk teisisõnu ülereguleerimise asemel peaksid juristid tegema ettevõtjatega koostööd, et õigus oleks uuel kümnendil ’majanduse vanker’, mitte aga viies ratas vankri all," ütles Pruks.

Plenaaristungi avaettekande peab president Toomas Hendrik Ilves. Sõnavõtuga esinevad veel Tartu Ülikooli eraõiguse instituudi juhataja prof Paul Varul, vandeadvokaat Aivar Pilv, Euroopa Komisjoni kaubanduse peadirektoraadi direktor Signe Ratso, riigi peaprokurör Norman Aas jpt.

Kahepäevasel Eesti juristkonna tippüritusel peetakse ligi poolsada ettekannet teemadel, nagu õigusakti mõjude analüüs ja parem õigusloome, majandushaldusõiguse kodifitseerimine, uuendused maksujõuetusõiguses ning uus perekonnaseadus. Karistusõiguse sektsioonis esineb ettekandega Greifswaldi ülikooli kriminaalõiguse professor Wolfgang Joecks.

Poodiumidiskussiooni teemal "Õigus, majanduse vanker: uue kümnendi väljakutsed" arutlevad Anvar Samosti juhtimisel justiitsminister Rein Lang, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, Mainori Kõrgkooli ettevõtluse instituudi direktor Andres Arrak, ettevõtja Teet Jagomägi ning vandeadvokaat Aku Sorainen.

Õigusteadlaste päevadeks ilmub TÜ õigusteaduskonna rahvusvahelise eelretsenseeritava teadusajakirja Juridica International tänavune väljaanne "Media of Law and Legal Science". Samuti pakub kirjastus "Juura" oma värskemaid väljaandeid.

Konverentsil peetavatest ettekannetest on võimalik vaadata otseülekannet aadressil: www.uttv.ee

Rohkem infot: www.iuridicum.ee

Lisainfo: