Tartusse kogunevad sotsialismijärgse linna uurijad

Konverentsil tulevad ettekandele teemad postkommunistlikust linnageograafiast (prof Jussi Jauhiainen Turu Ülikoolist), linna- ja rahvastikugeograafilistest uurimustest üleminekuriikides (prof Tiit Tammaru Tartu Ülikoolist) ning ruumilise segregatsiooni mõjudest linnades (prof Ronald van Kempen Utrechti Ülikoolist).

"Pärast Nõukogude Liidu kokkuvarisemist on selle regiooni linnades toimunud kiired muutused, ent riikide erinevad arenguteed on mõjutanud erinevalt ka linnaruumi," tutvustas prof Tammaru uurimisvaldkonda. "Viimaste aastate põhidiskussioon teaduskirjanduses püüab leida ühisosa ja erinevusi klassikalise Lääne ja postsotsialistliku linna arengus."

Konverentsi korraldab teadlaste võrgustik CAT (Cities After Transition), mis koondab üle maailma linnauurijaid, kelle uurimistöö on seotud linnade arenguga endises Nõukogude Liidus ning Kesk- ja Ida-Euroopas.

Seekordne konverents on järjekorras kolmas (esimene toimus 2005. aastal Lundis ja teine 2007. aastal Stockholmis ja Tallinnas). Tartu Ülikoolis on konverentsi korraldajaks Välis-Eesti Uuringute Keskus geograafia osakonnas. Märkimisväärne osa võrgustiku liikmetest on noored teadlased, kes on oma doktoritöö kaitsnud viimastel aastatel.

Konverentsi programmiga saab tutvuda kodulehel: www.ut.ee/CMDS.

Lisainfo: prof Tiit Tammaru, Välis-Eesti Uuringute Keskuse juhataja, tel 50 57 331, tiit.tammaru@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja