Taxify hakkab koos TÜ arvutiteadlastega looma uudseid linnamobiilsuse lahendusi

Taxify ja Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut alustavad sel kuul koostööd, et luua uuenduslikke linnakeskkonna mobiilsuse lahendusi, mis jõuavad miljonite Taxify kasutajateni üle maailma.
„Taxify koostöö TÜ arvutiteadlastega on kahesuunaline: meie pakume teadlastele võimalust lahendada probleeme, mis vahetult ja igapäevaselt mõjutavad miljoneid Taxify kasutajaid üle maailma, samas saame arvutiteadlastega koostöös sündinud tulemusi kohe praktikas rakendada,“ rääkis Taxify arendusmeeskonna juht Rain Johanson. „Kuna meie tehnilised sihid on ainulaadsed, on ka lahendustel akadeemiline väärtus. Soovime uusi teadmisi jagada kogu erialase kogukonnaga.“
Johansoni sõnul arendab Taxify praegu muuhulgas algoritme GPS-i ja kaartide andmekvaliteedi parandamiseks ning tegeleb linnaliikluse ennustusmeetoditega, mis võimaldaksid platvormil täpsemalt prognoosida sõidukite saabumisaega ja selle mõju keskkonnale. Selleks asub tööle grupp teadlasi TÜ arvutiteaduse instituudi intelligentsete transpordisüsteemide laborist, töö tulemusi juurutatakse jooksvalt Taxify toodetesse.
Arvutiteaduse instituudi intelligentsete transpordisüsteemide labori juht Amnir Hadachi ütles, et tema töörühma jaoks on kõige olulisem ettevõtjate ja teadlaste vahel kogemuste vahetamine, mis võimaldab luua elulist probleemistikku lahendavat teadust.
„Koostöö pakub võimaluse ehitada silla tarkade transpordisüsteemide teooria ja praktika vahel. Ettevõtte toetus annab meile teadmisi, mida rakendada suurte eesmärkide saavutamiseks: luua rakendatav jätkusuutliku, mugava ja turvalise targa linna kontseptsioon,“ ütles Hadachi. „Meie koostöö Taxifyga on hea näide sellest, kuidas rahvusvahelise haardega ettevõte saab toetada teadustööd ja Eesti teadlased saavad aidata kaasa kiirelt areneva Eesti ettevõtte arendustegevusele.“
Taxify on Euroopa juhtiv transpordiplatvorm, millel on üle 10 miljoni kliendi enam kui 25 riigis. Ettevõtte asutas Markus Villig 2013. aastal. Praeguseks on Taxify oma valdkonna kõige kiiremini kasvav ettevõte maailmas, keskendudes Euroopa ja Aafrika turgudele.
Tartu Ülikool kuulub arvutiteaduse erialal maailma 250 parima ülikooli sekka (THE World University Rankings by Subject 2018).

Lisainfo:
Marek Unt, Taxify kommunikatsioonijuht, 56693866, press@taxify.eu
Mattias Jõesaar, TÜ arvutiteaduse instituudi turundus- ja kommunikatsioonispetsialist, 5136709, mattias.joesaar@ut.ee