TEADLASTE ÖÖ 2006 TUTVUSTAB TEADUSE PÕNEVAMAT POOLT

Teadlaste öö põhisündmused toimuvad Tartus, Tallinnas, Rakveres ning Narvas ja enamik üritusi on külastajatele tasuta. Üritus on üks osa üle-euroopalisest teadust populariseerivast Euroopa Komisjoni rahastatavast projektist "Researchers’ Night 2006".

Kui enamasti räägitakse sedalaadi üritusel teadussaavutustest või uutest tehnoloogiatest, siis nüüd võetakse eesmärgiks pigem teadlaste endi ja nende huvitava elukutse tutvustamine laiemale publikule, selgitas teadlaste öö eesmärki teaduskeskuse AHHAA juhataja Tiiu Sild. "On ju teadlased sedasorti inimesed, kelle huvi maailmas toimuvate sündmuste vastu on keskmisest suurem. Tihtipeale pakub teadlase avastusterohke amet vägagi põnevaid võimalusi nii eneseteostuseks kui ühiskonna teenimiseks."

Teadlaste ööl avatakse ka Tartu laululava ruumes AHHAA ja Energiakeskuse uus koguperenäitus "Ahhaa! Idee kunst … ehk kuidas saada miljonäriks", mis jääb lahti oktoobri lõpuni. Innovatsiooni olemust tutvustava tegevusnäituse toetajaks on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, partneriteks Tartu Teaduspark ja Ärinõuandla.

Üritust korraldab teaduskeskus AHHAA koostöös Eesti Teaduste Akadeemia, Eesti Televisiooni ja Tartu Ülikooliga.

Ürituse kava leiab AHHAA koduleheküljelt: http://www.ahhaa.ee/TeadlasteOo/

Lisainfo: Tiiu Sild, teaduskeskus AHHAA juhataja, tel 516 7557; Pilvi Põldmaa, teaduskeskus AHHAA juhatuse liige, tel 555 44223