Teadlaste üllatav avastus: hingamisteede probleemid ei pruugi olla koroona peamine sümptom

Antikehade uuringute põhjal koroonaviirusele viitavaid haigusnähtusid uurinud Tartu Ülikooli teadlased avastasid, et ägedad hingamisteede haiguste sümptomid ei pruugi sugugi olla COVID-19 levinuimad sümptomid.

Uuringu kaasautor, Tartu ülikooli mikrobioloogia osakonna teadur Hiie Soeorg ütles intervjuus Fortele, et uuringu põhjal võivad peamised sümptomid esineda hoopis mujal.

Millal teie uuring alguse sai ja kust tuli mõte just selliselt läheneda koroonaviirusele ja sellest tingitud haigustele?

See uuring osa KoroSero-EST-1 uuringust, mida alustati juba maikuus ja kus uuriti Järveotsa ja Kuressaare perearstikeskuses juhuvalimi põhjal inimestel antikehade olemasolu koroonaviiruse vastu. Ja seal muuhulgas küsiti ka seda, kas inimesed on põdenud ägedat hingamisteede haigust alates märtsikuust.

Meie eesmärgiks oli vaadelda seda, kui palju antikehasid omavatest inimestest olid haiged ja millised olid nende sümptomid.