Teaduse kaasamine ettevõtlusesse soosib konkurentsivõime tõusu

Reedel, 30. novembril toimub Tartus Dorpati konverentsikeskuses üritus „Teadus ettevõtja teenistuses“. Eksperdid Eestist ja välisriikidest avavad tehnoloogia ja teadmusmahuka tootmisega seotud arendustegevuse küsimusi kõigile huvilistele.

Konverentsil esinevad teiste seas ettekannetega eksperdid Tartu ülikoolist, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist ja Arengufondist. Ürituse raames tutvustatakse erinevaid tehnoloogia ja teadmusmahuka tootmisega seotud ettevõtetele suunatud võimalusi koostööks teadusasutustega nii Eestis kui välismaal. Üritus toimub 30. novembril kell 10.00-14.00 Dorpati konverentsikeskuses.

Konverentsi kolmes teemaplokis räägitakse esmalt ettevõtluse ja teaduse ühisosast. Teises osas tutvustatakse Science Link võrgustikku, mille läbi kaasatakse ettevõtjaid tegema arendustöö-alast koostööd rahvusvahelise tuntusega suurtes uurimiskeskustes Baltimere regioonis. Nende keskuste hulka kuuluvad sünkrotronkiirguse keskused MAX-IV Lab Lundis Rootsis ja HASYLAB Hamburgis ning Helmholtzi materjaliteaduse uurimiskeskused Berliinis ja Geesthachtis Saksamaal. „Science Link pakub tasuta uurimisvõimalust nendes keskustes väiksematele ja keskmistele ettevõtetele, aidates kaasa nende konkurentsvõime tõusule. Parima lahenduse leidmisel aitavad kaasa kohalike ülikoolide teadlased kui ka tööstusele suunatud spetsialistid suurtest uurimiskeskustest,” sõnab Tartu ülikooli teadusprorektor Marco Kirm. Konverentsi teises pooles räägivad Eesti ettevõtjad oma senisest koostöökogemusest ning ootustest Science Link projekti raames. Päeva kolmandas osas tutvustatakse teadusasutuste poolt erinevaid ettevõtjatele suunatud koostöö võimalusi ja rahvusvahelisi ühisprojekte.

Konverentsi päevakavaga saab lähemalt tutvuda aadressil: http://www.teaduspark.ee/et/uritused&nID=335.

Konverentsi Teadus ettevõtja teenistuses“ eestvedajad on Tartu Teaduspark ja Tartu ülikool ning selle korraldamist toetab Science Link projekt EL Läänemere piirkonna programmi raames.

Science Link võrgustiku veebileht asub aadressil www.science-link.eu.

Lisainfo: Tõnu Leemet, Tartu Teaduspark, tel: (+372) 741 3267, e-post: tonu@teaduspark.ee,

Marco Kirm, Tartu ülikooli teadusprorektor, tel: (+372) 737 5610, e-post: marco.kirm@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja