Teaduskeskus AHHAA võtab astronoomia-aastal luubi alla astroloogia

Rahvusvahelise astronoomia aasta auks jõuab Tartu teadusfestivali raames korraldatava teaduskommunikatsiooni konverentsi temaatika tänavu just tähtede juurde. Astronoomid nii Tõravere Observatooriumist kui mujaltki räägivad oma vaatepunktist, mida sodiaagimärgid täheteadlaste jaoks kehastavad. Lisaks loengutele saavad osalejad ka katsetada, nagu teaduskeskus AHHAA konverentsidel tavaks.

Vastuseid otsitakse näiteks küsimustele, kuidas astroloogia on läbi aegade mõjutanud inimkäitumist, saatusi ja isegi ajaloo kulgu ja mida tegelikult võib sünnihoroskoobist välja lugeda.

Tartu Teadusfestivali raames korraldatav teaduskommunikatsiooni konverents on ühtlasi avalöögiks järgmisel päeval üle Eesti toimuva Teadlaste Öö sündmustele. Oodatud on kõik huvilised, osalemine tasuta.

Üritust toetab Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna loodusteadusliku hariduse keskus

Täpsem info: www.ahhaa.ee
(http://www.ahhaa.ee/et/konverents_taheteadlus)