Teaduskool kutsub füüsikahuvilisi õpilasi mõõtu võtma

26. novembril korraldab Tartu ülikooli teaduskool seitsmes linnas füüsikaülesannete lahendamise lahtised võistlused, kuhu on oodatud osa võtma kõik füüsikast huvituvad kooliõpilased.

Võistlus toimub järgmisel laupäeval samaaegselt Tartus, Tallinnas, Narvas, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Pärnus ja Viljandis. Mõõduvõtt kestab viis tundi ning tulemusi arvestatakse füüsikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel ja Eesti-Soome maavõistluse osalejate valikul.

Füüsikavõistlus toimub kahes vanuserühmas – nooremas rühmas võistlevad 8.–10. klassi õpilased, vanemas rühmas 11. ja 12. klassi õpilased. Soovi korral võivad mõlemas vanuserühmas võistelda ka nooremate klasside õpilased, kelle tulemused kantakse vastavalt 8. või 11. klassi protokolli.

Võistlusest osavõtjatele antakse lahendamiseks kümme ülesannet, millest arvesse lähevad kuus kõige rohkem punkte saanud lahendust.

Koolid, kus võistlused toimuvad:
Tartus, Tartu ülikooli füüsika instituut, W. Ostwaldi 1 , ruum A106, kl 11,
Tallinnas, Tallinna tehnikaülikooli korpus VI (Ehitajate tee 5), aud. U06A-201, kl 11,
Narvas, Narva Pähklimäe gümnaasium, Pähklimäe 3B, kl 10,
Kohtla-Järvel, Kohtla-Järve Tammiku põhikool, Puru tee 38 , kl 10,
Kuressaares, Saaremaa ühisgümnaasium, Hariduse 13, kl 10,
Pärnus, Pärnu Koidula gümnaasium, Metsa 21, kl 10,
Viljandis, Viljandi gümnaasium, Hariduse 2, kl.10.

Osaleda soovijatel palume end registreerida hiljemalt 22. novembriks veebivormi kaudu.

Varasemate võistluste ülesannete ja lahendustega on võimalik tutvuda TÜ teaduskooli kodulehel.

Lisainfo: Erkki Tempel, füüsikaolümpiaadi komisjoni esimees, tempel@mhg.tartu.ee