Teaduskool otsib konverentsil lahendusi andekate paremaks motiveerimiseks

9. juunil toimub Pärnus Strand hotelli konverentsikeskuses Tartu Ülikooli teaduskooli konverents "Andekus – kink ja koorem", mille peateemaks on andekate alasooritus.

Konverentsi peakorraldaja Viire Sepa sõnul esineb olukorda, kus andekad õpilased ei saa, ei suuda või vahel ka ei taha end oma võimete kohaselt realiseerida, nii massiliselt, et seda on nimetatud koguni haridussüsteemi epideemiaks. Konverentsil leiavadki käsitlemist selle sündroomi koolikeskkonnast või andekate laste psüühikast tulenevad põhjused ning osutatakse tähelepanu tõhusatele sekkumisstrateegiatele.

Konverentsi peaesinejaks on professor Diane Montgomery Inglismaalt, kes viib 10. juunil läbi ka töötoa topelt-erivajaduse teemadel, so juhtumitest, kus andekusega on seotud mingi muu teist laadi hariduslik erivajadus. Näiteks spetsiifilised õpiraskused nagu düsleksia või düsgraafia.

Prof Diane Montgomery on kauaaegne Londoni Middlesexi Ülikooli haridus- ja kujutavate kunstide teaduskonna dekaan, kelle teaduslikuks erihuviks on andekad ning topelt-erivajadusega andekad lapsed. Ta on kirjutanud üle 20 raamatu, nende hulgas ka teos "Able, Gifted and Talented Underachievers". Praegu juhib ta Inglismaal riiklikku õpiraskuste uurimisprojekti. Ta on hinnatud ekspert nii kodu- kui välismaal, muu hulgas on ta Inglismaa rahvusliku andekate assotsiatsiooni üks patroonidest.

Konverentsi korraldab TÜ teaduskool projekti "Teadusandekate õpilaste arengu tõhustamine Eesti üldhariduskoolides andekate identifitseerimise süsteemi loomise ja andekate hariduslike erivajaduste teadvustamise kaudu õpetajate ning lapsevanemate hulgas" raames. Projekti toetavad Euroopa Liit, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik.

Konverents toimub eesti ja inglise keeles, ingliskeelsed ettekanded tõlgitakse eesti keelde. Konverentsist võtab osa ligi 200 pedagoogi, koolipsühholoogi, nõustamiskeskuste spetsialisti ja lapsevanemat.

Konverentsi koduleht http://www.teaduskool.ut.ee/konverents

Lisainfot andekusest Tartu Ülikooli teaduskooli kodulehel http://www.teaduskool.ut.ee/339

Lisainfo:
Viire Sepp, Tartu Ülikooli teaduskooli direktor, tel 518 9951, e-post viire.sepp@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja