Teatriauhindade laureaatide seas oli neli Tartu ülikooli inimest

Eile selgusid teatri aastaauhindade laureaadid 2013 (2012. aasta loomingu eest). Auhinnad anti üle rahvusvahelise teatripäeva pidulikul tähistamisüritusel 27. märtsil Endla teatris.

Tunnustuse pälvisid järgmised TÜ-ga seotud inimesed:

Kristallkingakese auhind - TÜ Viljandi kultuuriakadeemia vilistlastlane Jim Ashilevi (teatrikunsti 8. lend), lavastuste „13“ ja „Õhtute kollane tolm“ eest (Von Krahli teater).

Tantsulavastuste osas pälvis laureaaditiitli Ruslan Stepanov (Viljandi kultuuriakadeemia tantsukunsti vilistlane 2002) lavastuse „Carrrmen!“ eest (teater Vanemuine).

Salme Reegi nimelise auhinna pälvis Oleg Titov lavastajatöö „Tuul pajuokstes“ Ugala teatris kui kunstiliselt terviklik ja säravate näitlejatöödega kogupereteater. Oleg Titov on etenduskunstide osakonna õppejõud.

Aleksander Kurtna nimelise tõlkeauhinna pälvis TÜ filosoofiateaduskonna emeriitprofessor Anne Lill antiigitõlke traditsiooni õnnestunud elustamise ja Euripidese „Iphigeneia Aulises“ tõlke eest teatrile NO99.

Palju õnne laureaatidele!

Kõikide auhinnalistega saab tutvuda Eesti Teatriagentuuri leheküljel.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja