Tervisetehnoloogiate hindamise konverentsil keskendutakse kolorektaalvähile

13. novembril algusega kell 11 toimub Dorpati konverentsikeskuses konverents „Tervisetehnoloogiate hindamine Eestis 2014“. Konverentsi fookuses on kolorektaalvähi sõeluuringu käivitamine ja sõeluuringu kulutõhususe raport.

Tervisetehnoloogiate hindamise eesmärk on analüüsida tervishoius kasutatavate sekkumiste ja ravimite potentsiaalseid eeliseid, riske ja kulu ning toetada põhjendatud otsuseid ohutu ja efektiivse tervisepoliitika elluviimiseks.

Konverentsil antakse ülevaade Tartu ülikooli tervistehnoloogiate hindamise töörühma tegemistest, keskendudes Eestis laialdast tähelepanu pälvinud kolorektaalvähi sõeluuringu käivitamise temaatikale ja TÜ tervishoiu instituudis äsja valminud kolorektaalvähi sõeluuringu kulutõhususe raportile.

Konverentsi väliskülalised, MD PhD Johannes Blom ja PhD Mari Nygard, tutvustavad kolorektaalvähi sõeluuringu korraldust ja tulemuslikkust Rootsis ning Skandinaavia kogemust registripõhiste sõeluuringute korraldamisega. Lisaks on kavas sõeluuringute metoodikat ja praktilist korraldust käsitlevad ettekanded tuntud Eesti ekspertidelt.

Näiteks räägib TÜ tervishoiukorralduse professor Raul Kiivet teemal „Mida kallimaks muutub ravi seda kulutõhusam on ennetus“, PERHi üldkirurg-vanemarst Indrek Seire kõneleb kolorektaalvähi sõeluuringu testmetoodikast, tervise arengu instituudi vanemteadur Piret Veerus tutvustab sõeluuringute registrit ning TÜ peremeditsiini professor Ruth Kalda käsitleb sõeluuringute praktilise korraldusega seotud probleeme ja väljakutseid.

Tervisetehnoloogiate hindamisega on Tartu ülikooli tervishoiu instituudis tegeletud alates 2012. aastast tervishoiuteaduste võimekuse edendamise programmi TerVE raames, mida rahastatakse Euroopa regionaalarengu fondi vahenditest.

Rohkem infot tervisetehnoloogiate hindamise kohta leiad tervishoiu instituudi kodulehelt.

Konverentsi korraldab Tartu ülikooli tervishoiu instituut. Üritus on tasuta ja oodatud on kõik huvilised!

Tutvu ka konverentsi ajakavaga ja  registreeru sündmusele.

Lisainfo: Rainer Reile, terviseinfo analüüsigrupi projektijuht, tel: 737 4205, e-post: rainer.reile [ät] ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja