Traditsiooniline Pu¨kini konverents toob Tartusse slaviste mitmelt poolt maailmast

17.-19. septembril korraldab TÜ vene kirjanduse õppetool rahvusvahelise konverentsi "Viiendad Pu¨kini lugemised Tartus," kus eri maade slavistid arutlevad Pu¨kini ajastu kui vene kultuuri kuldajastu kujunemise ja mõjude üle. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39278","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Konverentsi kaaskorraldaja, TÜ vene kirjanduse professori Ljubov Kisseljova sõnul on konverentsi üks peateemasid Pu¨kini ajastu vene kirjanduse kuldajastuks kujunemise lugu. "Arutletakse selle üle, kuidas kuldajastu mõiste tekkis, mida oli selleks vaja ning kuidas Pu¨kini-järgsed kirjanikud tulid toime teadmisega, et parimad ajad on nii-öelda möödas," selgitas Kisseljova.

Teadusfoorumil osalevad teadlased Eestist, Venemaalt, Inglismaalt, Soomest ja USAst. Kokku peetakse 31 ettekannet. Konverents lõpeb ümarlauaga teemal "Kaanon ja tsüklid vene kirjandusloos". Konveretsi ettekanded ilmuvad rahvusvahelise levikuga sarjas "Humaniora: Litterae Russicae".

Pu¨kini lugemiste traditsioonile pani 1987. aastal aluse akadeemik Juri Lotman. Sel korral toimub üritus ETF grandi 8471 "Vene kirjanduse kaanoni kujunemine" raames.

Konverentsi avamine toimub 17. septembril kell 11 TÜ raamatukogus (ruum 243). Kell 14 avatakse raamatukogu II korruse fuajees näitus A. Solženitsõni nimelise Vene kogukonna maja poolt ülikoolile kingitud raamatutest.

Seminari töökeel on vene keel. Kõik huvilised on oodatud.

Konverentsi täpsem kava: www.ut.ee/847279

Lisainfo:
Roman Leibov, vene kirjanduse poeetika dotsent, tel 737 5353, roman.leibov@gmail.com

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja