TÜ AJALOO MUUSEUM KUTSUB NÄITUSELE FARMAATSIA AJALOOST

Rohtude ja ravimite uurimine on üks vanimaid tegevusi maailmas. Juba Paracelsus ütles: "Loodus on parim ravim".
Tartu Ülikool on läbi aegade olnud Eesti rohuteaduse õpetamise ja uurimise häll. XIX sajandil on siinse farmaatsia instituudi tegevus mõjutanud apteegiasjandust Venemaal ja Baltimaades – enamik kõrgharidusega proviisoritest olid Tartu Ülikooli kasvandikud. Prof Dragendorffi (Tartus 1864-94) juures käidi farmaatsiateadust õppimas nii Euroopast kui ka Ameerikast.
2005. aasta sügissemestril alustab ülikooli farmaatsia instituut õppetööd uue sisseseadega renoveeritud majas Nooruse tn 1. Sündmuse tähistamiseks avataksegi ajaloo muuseumis näitus, kus saab tutvuda ka farmaatsia instituudi vana laborisisustusega (ravimite valmistamise seadmed), ajalooliste õppe- ja teadustöö vahenditega ning kuulsamate rohuteadlastega.
Näitus jääb avatuks 30. oktoobrini 2005.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht