TÜ ajaloolased meenutavad konverentsiga 1710. aasta kapitulatsioonilepingu sündi

24. ja 25. septembril toimub Tartu Ülikoolis rahvusvaheline teaduskonverents "Die Kapitulationen von 1710: Kontext, Wirkung, Interpretation", millega meenutatakse 300 aasta möödumist 1710. aasta kapitulatsioonilepingust, millega Eesti ala läks Rootsi suurriigi alt Vene impeeriumi koosseisu.

Konverentsil osalevad Eesti, Saksamaa ja Soome ajaloolased, kes oma ettekannetes analüüsivad 1710. aasta kapitulatsioonide erinevaid kontekste, nende mõju järgnevate sajandite poliitikale, haldusele, kirikukorraldusele, majandus- ja hariduselule ning kapitulatsioonide erinevaid tõlgendusmudeleid.

Konverentsi korraldavad Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna ajaloo ja arheoloogia instituut ning õigusteaduskonna õiguse ajaloo õppetool. Konverents toimub Tartus Johannes Esto majas Näituse 3.

Täpsem programm aadressil:

Konverentsi töökeeled on saksa ja inglise keel. Kõik ajaloohuvilised on oodatud.

Lisainfo:
Pärtel Piirimäe, TÜ ajaloo ja arheoloogia instituudi dotsent, tel. 5090833