TÜ akadeemiline naiskoor on Kanadas kontsertreisil

Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor eesotsas dirigent Triin Kochiga on 7. - 22. mail kontsertreisil Kanadas. Kontserte antakse nii Torontos kui Ottawas.

Kanada reisi eesmärk on eesti koorimuusika tutvustamine Kanada publikule. Samuti peab naiskoor väga oluliseks kultuurikontaktide hoidmist ja arendamist Kanadas elavate eestlastega.

Suuremad esinemised Torontos on kooril kavas 12. mail Eesti Majas toimuval kevadfestivalil, kus etendatakse Anne Türnpu lavastatud  lauluetendust „Kul'la mu sõsarõni“, ning iseseisev täispikk kontsert antakse 15. mail Trinity-St. Pauli kirikus (Trinity-St Paul's United Church). Emadepäeval, 13. mail astub koor üles jumalateenistustel Peetri kirikus ja Vana Andrese kirikus.

Ottawas esineb naiskoor 17. mail koorifestivali Podium 2012 avakontserdil, olles festivali ajaloos esimene väljastpoolt Kanadat pärit koor, kes festivalile esinema on kutsutud. Festivali raames juhatab Triin Koch ka töötuba, kus ta koos naiskooriga tutvustab Kanada koorijuhtidele eesti koorimuusikat.

Lisaks kontsertidele on naiskooril koos kohalike eestlastest muusikasõpradega kavas ühislaulmine välis-eestlaste puhkusepiirkonnas Seedriorul,  kohtumised kohalike kooride ja akadeemiliste organisatsioonidega ning mitmeid väiksemaid esinemisi nii Torontos kui Ottawas.

Tartu ülikooli akadeemilisele naiskoorile on koori 67. hooaeg olnud väga edukas. 2011. aasta sügisel andis koor täissaalidele kaks kontsert-etendust „Jakob, oh Jakob“. Sama etendusega esines koor ka 23. veebruaril Vanemuise kontserdimajas Tartu linna korraldatud Eesti Vabariigi 94. sünnipäevale pühendatud aktusel. 11. märtsil võitis koor Ester Mägi 90. sünnipäevale pühendatud naiskooride võistulaulmisel A-kategoorias esikoha ja koori dirigent Triin Koch pälvis parima dirigendi preemia.

Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor tänab kõiki toetajaid ja partnereid, kes on reisi korraldamisele kaasa aidanud.

Lisainfo: Kristi Kuningas, 509 8626

Anneli Miljan