TÜ AKADEEMILINE SPORDIKLUBI LÕPETAB PIDULIKULT HOOAJA

Spordiklubi juhatuse esimees Riho Illak annab ülevaate möödunud hooajast ning koos ülikooli rektoriga austatakse parimaid sportlasi ning tänatakse spordiklubi toetajaid ja koostööpartnereid, kes on aidanud sportlastel saavutada väga häid tulemusi nii Eestis kui ka rahvusvahelistel võistlustel.
Sõnavõttudega esinevad hooaja lõpetamisel lisaks Tartu linnapea Laine Jänes ning Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonna dekaan prof Vahur Ööpik.

Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi juhatuse liikme Harry Lembergi sõnul oli hooaeg edukas, sest sportlased esinesid hästi nii kodustel kui ka rahvusvahelistel võistlustel. "Taavi Peetre ja Tarmo Jallai jõudsid Ateena olümpiale, Tarmo Tootsi tuli aerutamises 7 kordseks Eesti meistriks ning valiti ühtlasi Tartu linna parimaks meessportlaseks, naiste hulgas sai sama au osaliseks sulgpallur Kati Tolmoff, kes on tõusnud maailma jooksvas reitingus 30 parema piirimaile.", tõi Lemberg näite, kuid lisas, et alati saab paremini ning iga aastaga püüab spordiklubi sportlastele üha paremaid treening- ning võistlustingimusi ja kehakultuuriteaduskonnale kaasaegsemaid õppe- ja teadustöö tingimusi pakkuda.

Lembergi sõnul teeb lõppevat hooaega hinnates heameelt nii noorte kui ka veteransportlaste hea esinemine. Näiteks kergejõustiklane Maris Mägi tuli 5 kordseks Eesti noortemeistriks ning ka täiskasvanute meistriks ja valiti Tartu linna parimaks noorsportlaseks. Eesti parim veteransportlane, kergejõustikutreener Martin Kutman saavutas aga I koha Euroopa veteranide meistrivõistlustel teivashüppes.
Kindlasti tasub mainimist pallimängude edukas hooaeg - Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskond saavutas karikavõidu ning lõpetas tasavägiselt kulgenud meistrivõistlused II kohaga, Tartu Ülikool/Eeden võrkpallinaiskond ning Tartu Ülikool/ISIC saalihokimeeskond saavutasid Eesti meistrivõistlustel kolmanda koha.

Hooaja lõpetamisele on kutsutud spordiklubi sportlased, treenerid, toetajad ja koostööpartnerid, ülikooli spordinõukogu jt ülikooli sporditegevusega kokku puutuvad inimesed.
Üritusel esinevad Merike Sula fitnesskavaga ning korvpallimeeskonna TÜ/Rock tantsutüdrukud, taustaks kõlavad kitarri ja süntesaatorihelid.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht