TÜ Akadeemiline Spordiklubi tõi sisekergejõustiku Eesti meistrivõistlustelt üheksa kulda

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41295","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Ühe suurima saavutusena tasub ära märkida Nikolai Vedehini meistritiitlit 1500 m jooksus - võiduaeg 3.49,07 märgib ühtlasi uut Eesti siserekordit. Vedehini järel võitis teise koha Tiidrek Nurme (ajaga 3.49,75), kes samuti ületas senikehtinud Eesti rekordi.

Nurme osutus parimaks päev hiljem peetud 3000 meetri jooksus (tulemus 8.13,97). 3000 meetri jooksu esikoht kuulus spordiklubi sportlasele ka naiste arvestuses, kus oli võidukas Jekaterina Patjuk (ajaga 10.08,67). Keskmaajooksjate edu sai jätku veel naiste 1500 m jooksus, kus Liina T¨ernov (ajaga 4.39,42) ja Jekaterina Patjuk (ajaga 4.43,34) võtsid kaksikvõidu.

Kahekordseks Eesti meistriks krooniti 20-aastane Maris Mägi – kuldmedal tuli 200 m (aeg 24,41 sek) ja 400 m (aeg 54,45 sek) jooksus. 400 meetri distantsil kindlustas Jekaterina Duman (58,59 sek) klubile ka kaksikvõidu. 60 meetri tõkkejooksus võidutsesid klubi sportlased nii meeste kui naiste arvestuses - Rene Orumani võiduaeg oli 7,96, Mirjam Liimaskil 8,31 sekundit. Naiste kõrgushüppes oli 1.85 meetrise tulemusega parim Anna Ilju¨t¨enko.

Lisainfo: TÜ Akadeemilise Spordiklubi turundusjuht Marek Roostar, tel 737 6857