TÜ arheoloogia professor Valter Lang valiti Soome Teaduste Akadeemia välisliikmeks

13. juunil 2017 valiti Tartu ülikooli arheoloogia professor akadeemik Valter Lang Soome Teaduste Akadeemia välisliikmeks. Akadeemia liikmestaatusega tunnustatakse professori teaduslikke saavutusi.

1908. aastal asutatud Soome Teaduste Akadeemial on praegu ligi 180 välisliiget kõikjalt üle maailma. Nende hulgas on aga ainult kolm eestlast: Jüri Allik (TÜ), Mart Saarma (Helsingi ülikool) ja Valter Lang. Lang on ühtlasi ainus arheoloog selles nimistus. „See on kahtlemata väga suur tunnustus mitte ainult mulle, vaid kogu Tartu ülikooli arheoloogia osakonnale, kelle viimaste aastakümnete suurepäraseid saavutusi meie mineviku uurimisel on märgatud kaugemalgi piiri taga,“ kommenteerib Lang saadud tunnustust.

Alates 1999. aastast on Lang Tartu ülikooli arheoloogia professor ning alates 2010. aasta detsembrist Eesti Teaduste Akadeemia liige.

Rohkem infot akadeemia tegevuse kohta leiab Soome Teaduste Akadeemia koduleheküljelt.

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik