TÜ avatud ülikooli astujate arv suurenes pea veerandi võrra

Tartu Ülikooli avatud ülikooli esitati sel aastal 665 sisseastumisavaldust rohkem kui mullu. Õppida soovijate arv suurenes nii bakalaureuse-, rakenduskõrgharidus- kui magistriõppes. Kokku esitati 3052 avaldust. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39290","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

TÜ vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul rõõmustas enim just suur tung magistriõppesse. "See on selge märk, et avatud ülikooli õppijad, kes reeglina õpivad töö ja pereelu kõrvalt, ei tule mitte lihtsalt kõrgharidust omandama, vaid valivad oma haridustee loomulikuks jätkuks magistriõppe," ütles Karo.

Avatud ülikooli õppima asumiseks esitati kokku 3052 avaldust, neist 2201 bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppesse ning 851 magistriõppesse. Esitatud avaldustest 1313 esitati riigieelarvelistele ehk tasuta õppekohtadele, neist 1022 bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppesse ning 291 magistriõppesse.

Bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppes esitati enim avaldusi õigusteaduses, millele järgnesid Pärnu kolledžis õpetatav sotsiaaltöö korraldus, sotsiaal- ja haridusteaduskonna koolieelse lasteasutuse õpetaja õppekava ning kehakultuuriteaduskonna kehaline kasvatuse ja spordi õppekava. Magistriõppes esitati samuti enim avaldusi õigusteaduse õppekavale, millele järgnes majandusteaduskonna ärijuhtimise õppekava.

Riikliku koolitustellimusega oli bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppesse ette nähtud 189 riigieelarvelist õppekohta ning seal oli suurim konkurss Pärnu kolledžis õpetatavale turismi- ja hotelliettevõtluse ning sotsiaal- ja haridusteaduskonnas õpetatavale koolieelse lasteasutuse õpetaja erialal. Magistriõppe 178 riigieelarvelisele õppekohale laekus enim avaldusi majandusteaduskonna ettevõtluse ning tehnoloogia juhtimise õppekavale.

Erinevalt päevasest õppest toimuvad avatud ülikooli sisseastumiseksamid pärast dokumentide esitamist. Sisseastumiseksamid toimuvad 7. - 12. septembrini, vastuvõetute nimekirjad selguvad 14. septembril ja need avalikustatakse sisseastumise infosüsteemis aadressil www.sais.ee

Lisainfo: Kaja Karo, TÜ vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, kaja.karo@ut.ee

Anneli Miljan