TÜ AVATUD ÜLIKOOLIS JÄTKUB DOKUMENTIDE VASTUVÕTT

TÜ avatud ülikooli rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõppesse astumisel lävendipõhist vastuvõttu ei toimu ning õppima asumiseks ei ole vaja sooritada riigieksameid, vastuvõtt toimub sisseastumiseksamite alusel. Üliõpilaskandidaat saab esitada avalduse vaid ühe õppekava riigieelarvelisele või riigieelarvevälisele õppekohale kandideerimiseks.
Dokumentide vastuvõtt toimub 15. augustist 26. augustini Tartus TÜ avatud ülikoolis, Lossi 24. Lisaks on võimalik 22. – 26. augustini esitada sisseastumisdokumente TÜ esindustes: Tallinnas, Hiiumaal, Saaremaal, Türil, Jõhvis, Võrus ja Pärnu kolledžis.

Magistriõppesse võetakse vastu sisseastumiseksamite tulemuste ja teaduskondades kehtestatud tingimuste põhjal. Üliõpilaskandidaadil on magistriastmel õigus kandideerida kahele õppekavale, märkides avaldusel eelistuste järjekorra.
Üliõpilaskandidaat, kes on lõpetanud teise kõrgkooli või kandideerib magistriõppesse bakalaureuseõppe kõrvalaine baasilt, peab taotlema varasemate õpingute vastavuse hindamist magistriõppekavaga määratud õppima asumiseks vajalikele eeldusainetele.
Dokumentide vastuvõtt avatud ülikooli magistriõppesse toimub 15. augustist 26. augustini Tartu Ülikooli peahoones, Ülikooli 18. Majandusteaduskonna õppekavadele kandideerimiseks tuleb dokumendid esitada majandusteaduskonna dekanaati Narva mnt 4.

Ka tänavu finantseeritakse TÜ avatud ülikoolis teatud õppekohti riikliku koolitustellimuse raames. Bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppes on kokku 83 õppekohta, neist 75 on mõeldud töötavatele õpetajatele. Magistriõppes on kokku 64 tasuta õppekohta, neist 30 on mõeldud töötavatele õpetajatele.

Seni on TÜ avatud ülikooli üliõpilaskandidaatidelt laekunud 857 avaldust, neist 447 bakalaureuse, 180 rakenduskõrghariduse ning 230 magistriõppe õppekavadele.
Lisainformatsiooni TÜ avatud ülikooli vastuvõtu kohta saab aadressilt /av

Illari Lään