TÜ AVATUD ÜLIKOOLIS LÕPPES SISSEASTUMISDOKUMENTIDE VASTUVÕTT

Bakalaureuseõppesse esitati 1111 avaldust, bakalaureusetasemelt algavasse integreeritud õppesse 71, rakenduskõrgharidusõppesse 323 avaldust, õpetajakoolituse aastale esitati 12 avaldust. Magistriõppe erialadele laekus kokku 587 avaldust.

Populaarseimaks erialaks bakalaureuseõppes osutus TÜ Õigusinstituudi eriala õigusteadus, mida soovivad õppima asuda 158 inimest. Magistriõppes on toodud enim sisseastumisdokumente TÜ haridusteaduskonna koolikorralduse erialale - 109 avaldust. Rakenduskõrghariduse õppekavade seast soovitakse enim õppida TÜ Pärnu Kolledži eriala turismi- ja hotelliettevõtlus, millele toodi kokku 91 avaldust.

Suurim konkurents riigieelarvelistele õppekohtadele valitseb TÜ majandusteaduskonna ettevõtluse ja tehnoloogia juhtimise magistriõppe erialal, ühele riigieelarvelisele õppekohale on esitatud keskmiselt 4,44 avaldust. Töötavatele õpetajatele ning haridustöötajatele suunatud riikliku koolitustellimusega erialade seas on suurim konkurss (3,6 avaldust kohale) TÜ haridusteaduskonna klassiõpetaja bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õppekavale.

Sisseastumiseksamid toimuvad 28. augustist kuni 8. septembrini. Sisseastumiseksamite plaan on välja pandud ülikooli veebiaadressidel /29740 (bakalaureuse- ning rakenduskõrghariduse erialadel) ning /35876 (magistriõppe erialadel).

Lisainfot Tartu Ülikooli avatud ülikooli sisseastumise kohta saab aadressilt /av.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht