TÜ Eesti Mereinstituut tähistab 15. sünnipäeva konverentsiga

Konverentsi eesmärk on anda ülevaade mereuuringute hetkeseisust ja lähiaja arenguperspektiividest Eestis. Peamised arutlusteemad on uute tehnoloogiate kasutamine rannikumere seisundi hindamisel, meremaastike ja elupaikade kaardistamine Läänemeres, kalanduse ja looduskaitse võimaliku konflikti lahendamise viisid, kiirlaevade poolt põhjustatud lainetuse mõju rannikule ja rannikumere kooslusele ning naftareostuse riski mõju hindamine rannikupiirkondadele.

Konverentsi ühe korraldaja, mereinstituudi direktori asetäitja teadustöö alal Georg Martini sõnul on konverentsil arutluse alla tulevad teemad igati aktuaalsed, rääkides kasvõi viimaste aastate üleujutused Eesti rannikul ning vene-saksa gaasijuhtmest ja lisas, et Eesti rannikuvete ja Läänemere seisukord ning tulevikuperspektiivid on nii keskkonnakaitseline kui ka poliitiline küsimus.

Ühepäevasel konverentsil kuulatakse ära 18 ettekannet, osavõtjaid on üle 150. Esinejate hulgas on TÜ Eesti Mereinstituudi, Tallinna Tehnikaülikooli Meresüsteemide Instituudi, Eesti Geoloogiakeskuse, Eesti Maaülikooli Põllumajandus- ja Keskkonnainstituudi, TÜ Tehnoloogiainstituudi ja Tallinna linnavalitsuse esindajad.

Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut on suurim ja kõige laiema uurimisvaldkonnaga mereuuringuid teostav asutus Eestis. Mereinstituut teostab lisaks Läänemere baasuuringutele ka riikliku rannikumere keskkonnaseiret ning uuringuid kalavarude hindamiseks ja ratsionaalseks kasutamiseks.

"Eesti mereteadus 2007" on osa Tartu Ülikooli 375. aastapäeva tähistamise üritustesarjast. Lähemat infot aastapäeva kohta saab aadressil: /ut375

Konverentsi kava asub mereinstituudi kodulehel: http://www.sea.ee

Lisainfo: Georg Martin, mereinstituudi direktori asetäitja teadustöö alal, tel 516 3943, georg.martin@ut.ee

Anneli Maaring