TÜ eetikakeskus korraldab avaliku arutelu soolisest tasakaalustatud esindatusest poliitikas

Diskussioonil arutletakse selle üle, kas ning miks on sookvootide kasutamine poliitikas põhjendatud. Osalema on kutsutud Marianne Mikko, Kadri Must, Liisa Pakosta, Keit Pentus ja Ene Tomberg. Diskussiooni juhib Linnar Viik. Üritus kestab kaks tundi ja oodatud on kõik huvilised.

Arutlusele tulevad järgmised teemad:
- Miks Eesti poliitikas on mehi rohkem kui naisi?
- Missugust suhtumist kohtavad naised teel poliitikasse?
- Kui naisi oleks poliitikas rohkem, kuidas see muudaks poliitikat?

Diskussioon on teine aruteludeseeriast "Naised poliitikas?!". Arutlusõhtute seeria moodustab osa Avatud Eesti Fondi ja sotsiaalministeeriumi rahastatud projektist "Rohkem naisi poliitikasse", mille kaudu soovitakse vähendada negatiivseid eelarvamusi naiste suurema osaluse suhtes ühiskondlikus, sealhulgas poliitilises elus. Märtsis ilmub sama projekti raames raamat "Eesti Vabariigi naisministrid. Koguteos naistest poliitika tipus", mille on koostanud Eesti Naisüliõpilaste Selts ja Tartu Ülikooli eetikakeskus.

Järgmine diskussioon toimub kolmapäeval 28. veebruaril kell 16.15 Tartus, Kirjanike Liidu maja saalis teemal "Kas naistel on poliitikas eriline roll?" ning märtsi teisel poolel analüüsitakse valimistulemusi sotsiaalteaduslikest vaatenurkadest.

Lisainfo: Krõõt Nõges, TÜ eetikakeskuse projektijuht, tel 737 5426, kroot.noges@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ avalikkussuhete spetsialist