TÜ emeriitprofessor Tiina Talvik sai Tartu aukodaniku tiitli

Tartu linnavolikogu otsustas ühe kolmest aukodaniku tiitlist anda tänavu Tartu ülikooli emeriitprofessorile ja kauaaegsele lastekliiniku juhile Tiina Talvikule, kes on lasteneuroloogia ja meditsiinigeneetika arendaja.

Tema elutöö tulemusel on lasteneuroloogiast saanud Eestis iseseisev meditsiinieriala, kujunenud on koolkond: kõik praegused lasteneuroloogid on õppinud Tiina Talviku käe all.

Lisaks Talvikule said aukodaniku tiili ka kirjandusteadlane Rutt Hinrikus ning kauaaegne Tartu Pauluse koguduse õpetaja Joel Luhamets.

Aukodaniku nimetused koos sellega kaasneva Tartu Suurtähega ja Tartu Tähed antakse üle 22. veebruaril Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud aktusel Vanemuise kontserdimajas. Tartu linna aukodaniku nimetus on auavaldus Tartu linnale elutööna osutatud väljapaistvate teenete eest. Tartu Täht antakse Tartu linnale osutatud eriliste teenete eest.

Lisainfo Tartu linna kodulehelt.