TÜ EMERIITPROFESSOR TIIT-REIN VIITSO PROMOVEERITI LÄTI ÜLIKOOLI AUDOKTORIKS

Tiit-Rein Viitsol on Läti Ülikooliga pikaajalised koostöösidemed. Rohkem kui kümme aastat on ta seal nõustanud soome-ugri keelte programmi arendamist ning nimetatud programmi raames õpetatakse Läti Ülikoolis ennekõike soome ja eesti keelt bakalaureuse tasemel. Lühemat aega on Viitso ka ise Läti Ülikoolis eesti keelt õpetanud. Tartu Ülikoolis töötades on ta aidanud kaasa noorte õppejõudude koolitamisele Läti Ülikooli soome-ugri programmi jaoks. Rahvusvahelise tähtsusega on Tiit-Rein Viitso uurimused liivi keele kohta ning ta on koolitanud liivi keele õpetajaid.

Tiit-Rein Viitso on professor Paul Ariste õpilane ja tema töö otsene jätkaja. Ta on pärast Tartu Ülikooli lõpetamist 1961. aastal järjepidevalt tegelenud läänemeresoome keelte uurimisega ning on üks paremaid liivi keele tundjaid. Samuti on Viitso uurinud vadja ja vepsa keelt, soome-ugri keelte kontakte, nende keelte geneetilisi seoseid ja kujunemislugu.

Lisainfo: Tiia Margus, TÜ eesti ja soome-ugri keeleteaduse osakond, tel 737 5221, 5621 1096

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist