TÜ ettevõtluskeskus korraldab Käärikul innovatsiooniõpet

Suveülikooli eestvedaja, TÜ rahvusvahelise ettevõtluse professori ja TÜ majandusteaduskonna teadusprodekaani Urmas Varblase sõnul rakendatakse antud ainekursuste väljatöötamisel uudset metoodikat - iga õppeaine töötatakse välja meeskonnatöö baasil, kuhu kuuluvad nii teadurid ja õppejõud ülikoolist kui ka eksperdid ettevõtetest ja riigiasutustest, kes aine valdkonnaga reaalselt kokku puutuvad.

"See tagab õppeainete kooskõla reaalse olukorraga majanduses ning võimaldab õppeainesse sisse tuua adekvaatset ja ajakohast praktilist infot erinevate juhtumite ja näidete näol. Rahvusvahelise kvaliteedi tagamiseks on aine väljatöötamise meeskondadesse kaasatud väliseksperte," ütles Varblane.

2005. aasta lõpus alguse saanud projekti INNOEDU üldine eesmärk on tõsta innovatsiooni ja tehnosiirde kompetentsi Eesti era- ja avalikus sektoris läbi ettevõtluse, tehnoloogia ja innovatsioonialase õppe kvaliteedi parandamise ning õppe sidumise praktiliste vajaduste ja tulemustega.

Projekti rahastab peale kolme ülikooli ka SA Innove – Elukestva Õppe Arendamise Sihtasutus – aidates sel moel kaasa Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ettevõtluse ja tehnoloogia juhtimise ingliskeelse magistriõppe programmi käivitamisele ja rahvusvahelisele üliõpilasvahetusele.

Lisainfo: TÜ majandusteaduskonna teadusprodekaan professor Urmas Varblane, tel 737 6361, 502 2362

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja