TÜ Euroopa Kolledž avab uue magistriprogrammi EURUS

EURUS on multidistsiplinaarne õppeprogramm, mis hõlmab politoloogiat (rahvusvahelised suhted, võrdlev poliitika), majandust, õigust, ajalugu, lingvistikat ja kultuuriõpinguid. Õppekava eesmärk on valmistada ette eksperte, kes mõistaksid poliitilisi, ühiskondlikke ja majanduslikke arenguid nii EL-i liikmesriikides kui ka Venemaal ja sellega piirnevates riikides Ida-Euroopas ning Taga-Kaukaasias.[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41328","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

TÜ Euroopa Kolledži teaduri ja programmi akadeemilise koordinaatori Heiko Pääbo sõnul mängivad nii Euroopa Liit kui Venemaa märkimisväärset ja suurenevat rolli kogu maailma majanduses ja poliitikas, olles teineteisele olulisteks partneriteks. "Vajadus kõrgelt kvalifitseeritud ekspertide järele, kes teadmistele tuginedes suudaksid arendada vastastikust usaldusväärset koostööd EL-i ja Venemaa vahel, on suur nii avalikus-, era- kui ka kolmandas sektoris," ütles Pääbo.

Programmi oodatakse õppureid nii Eestist kui välisriikidest. Eesti üliõpilased võiksid haarata võimalusest õppida koos üliõpilastega paljudest Euroopa Liidu riikidest, USA-st, Venemaalt, Ukrainast, Gruusiast ja mujalt. Programmis kasutatakse multikultuursele klassiruumile mõeldud uuenduslikke õpetamismeetodeid: diskussioonid, rühmatööd, rollimängud, simulatsioonid jne. Heiko Pääbo hinnangul arendab üliõpilaste aktiivne osalus õppeprotsessis nende läbirääkimis- ja eneseväljendusoskust, suurendab vastastikust arusaamist, aitab mõista erinevaid lähenemisi ja väärtushinnanguid.

Sisseastujatele on pakkuda kolm riigieelarvelist õppekohta. Välisriikide kodanikud saavad selle õppekava raames kandideerida kahele ülikooli stipendiumile.

Lisaks EURUSele pakub TÜ Euroopa Kolledž Avatud Ülikooli kaudu eestikeelset Euroopa õpingute magistriprogrammi.

Lisainfo: TÜ Euroopa Kolledži spetsialist Siiri Maimets, tel 50 67 257, siiri.maimets@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja