TÜ Euroopa kolledž käivitas EL-Vene teemalise loengusarja

Loengud toimuvad Tallinnas ja on mõeldud kõigile välispoliitika huvilistele.

TÜ Euroopa kolledzi direktori kt Kerly Espenbergi sõnul on uus loengusari suunatud kõigile, kes on huvitatud Euroopa Liidus toimuvast ning ELi ja Venemaa suhetest. "Sari keskendub poliitilistele, ühiskondlikele ja majanduslikele arengutele Euroopa Liidus ja selle naabrusriikides, eelkõige Venemaal," ütles Espenberg.

Sari koosneb kolmest loengust, mis toimuvad Tallinnas. Igas loengus võtavad sõna kaks oma ala eksperti, üks neist Tartu Ülikooli õppejõud ja teine tuntud avaliku elu esindaja.

Loengusarja avab 30. märtsil Tallinnas Euroopa Liidu majas (Rävala 4) Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, kes räägib teemal “Venemaa ja Euroopa - uued ja vanad väljakutsed”. Päeva teise loengu peab TÜ riigiteaduste instituudi lektor, Balti õpingute keskuse juhataja Heiko Pääbo, kes kõneleb mälukonfliktidest endise Vene impeeriumi aladel.

Sari jätkub 5. aprillil Tallinnas Rahvusraamatukogus, kus ettekannetega esinevad vandeadvokaat Hannes Vallikivi ja TÜ rahvusvahelise õiguse professor Lauri Mälksoo.

Osavõtt on kõigile huvilistele tasuta. Oma soovist loengut kuulama tulla palume teada anda Britt Ressarile (britt.ressar@ut.ee).

Rohkem infot: http://www.ec.ut.ee

Lisainfo: Britt Ressar , TÜ Euroopa kolledž , tel +372 5647 9822, britt.ressar@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja