TÜ filosoofiateaduskond esitas Tartu Ülikooli rektori kandidaadiks Margit Sutropi

Filosoofiateaduskonna prodekaani Anneli Saro sõnul on Margit Sutrop väljapaistev teadlane ja hea juht, kes TÜ eetikakeskuse juhina on avalikkuse silmis ka arvamusliider. "Filosoofiateaduskonna jaoks polnud kindlasti ka vähetähtis, et Margit Sutrop esindab humanitaarset mõtteviisi," lisas Saro.

Margit Sutrop on sündinud 1963. aastal Tartus. Ta lõpetas 1986. aastal Tartu Riikliku Ülikooli ajakirjandise eriala cum laude. Filosoofiadoktorikraadi kaitses Margit Sutrop Konstanzi Ülikoolis 1997. aastal summa cum laude. Ta on ennast täiendanud Suurbritannias, Norras, Saksamaa, Šveitsis ja USAs. Praegu on Margit Sutrop TÜ praktilise filosoofia professor, filosoofia osakonna juhataja ning juhib alates 2001. aastast TÜ eetikakeskust. Tema peamised uurimisvaldkonnad on moraalifilosoofia, ühiskonna- ja poliitikafilosoofia, bio- ja meditsiinieetika, keelefilosoofia, esteetika ja kirjandusteooria.

Lisainfo: Valter Lang, TÜ filosoofiateaduskonna dekaan, tel 737 5340, valter.lang@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja