TÜ geograafia osakond tähistab oma 90. sünnipäeva

Neljapäeval, 4. novembril tähistab TÜ geograafia osakond ettekandepäevaga oma 90. tegutsemisaastat Vanemuise tänava õppehoones. Ühtlasi kuulutatakse välja Lev Vassiljevi nimeline stipendium.

Üritusega tähistatakse 90 aasta möödumist TÜ geograafia osakonna asumisest Vanemuise tänava õppehoonesse. Ettekannetes meenutatakse geograafia osakonna ajalugu ja esitletakse dotsent Leo Tiigi mälestuskogumikku. Ühtlasi antakse auditooriumile 327 eestikeelsele maateadusele alusepanija Johannes Gabriel Granö nimi.

Samas asutatakse koostöös Tartu Ülikooli sihtasutusega kauaaegse kartograafiaõppejõu Lev Vassiljevi(1920–2009) nimeline stipendium, mille loomisega soovib osakond jäädvustada ühe oma nimekama ja armastatuma õppejõu mälestust.

TÜ geograafia osakonna juhataja prof Ülo Manderi sõnul on loodava stipendiumi eesmärk populariseerida kartograafiaalaseid õpinguid ja teadustööd Tartus, mis tähendab, et stipendiumi sihtgrupp ei ole ainult Tartu ülikooli üliõpilased, vaid Eesti Maaülikooli tudengid, kus Lev Vassiljev samuti õpetas. "Stipendiumist võiks edaspidi välja kasvada stipendiumifond, sest Lev Vassiljev on tänastele edukatele kartograafia valdkonnas tegutsevatele ettevõtjatele omamoodi pater geographiae, kelle nimega fondi toetamine võiks olla ilus tänu Õpetajale," usub Mander.

Stipendiumile saavad kandideerida kartograafia valdkonna magistrandid ja doktorandid Tartu Ülikoolist ja Eesti Maaülikoolist. Esimese stipendiumi suurus on 10 000 krooni. Esimene konkurss kuulutataksegi välja 4. novembri üritusel.

Ettekandepäev saab teoks TÜ geograafia osakonna, Õpetatud Eesti Seltsi ja Eesti Geograafia Seltsi koostöös.

Täpne ajakava.

Lisainfo: