TÜ on jätkuvalt Eesti mainekaim kõrgkool

Neljandat aastat järjest läbi viidud TNS Emori ülikoolide maineuuring kinnitas, et arvestava edumaaga on Eesti mainekaim kõrgkool jätkuvalt Tartu ülikool. Esimesena nimetas just Tartu ülikooli 58% vastanuist, mis on läbi aastate kõrgeim tulemus.

Tartu ülikool ei ole mitte ainult kõige mainekam, vaid on oma positsiooni kõige enam kindlustanud ülikool, kuna iga aastaga on kasvanud vastajate osakaal, kes valivad TÜ mainekaimaks ülikooliks esimeses järjekorras. Lisades sinna juurde ka Tartu ülikooli teise eelistusena maininud vastajad, peab ligi kolmveerand (ehk 74%) Eesti elanikest Tartu ülikooli kõige parema mainega kõrgkooliks Eestis.

Detailses maineprofiilis valiti Tartu ülikooli kohta esmalt välja omadussõnad akadeemiline, rahvusvaheline ja traditsiooniline, millele kõikide hinnangute kokkuvõttes lisandusid veel kõrgetasemeline ja prestiižne. „Usun, et maineuuringu head tulemused toetavad igati tublide ja motiveeritud sisseastujate otsust jätkata oma õpinguid just Tartu ülikoolis,“ kommenteeris uuringu tulemusi TÜ turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Jaan Rosental.

Lisaks ülikoolide mainepositsioonidele kaardistati uuringu käigus ka kõrghariduse erialade ja õppesuundade üldist mainet elanikkonna hulgas. Küsimus oli vormistatud soovitusena tuttavale, kes plaanib edasi õppima minna. Sarnaselt eelmise aasta uuringule juhivad õppesuundade pingerida arvutiteadused, meditsiin, tehnikaalad, ärindus ja haldus ning õigusteadus.

Uuring viidi läbi 15–74-aastaste elanike seas käesoleva aasta 22. maist 13. juunini. Uuringus osales 1008 inimest ja uuringut korraldati neljandat aastat järjest.

Lisainfo:
Ingrid Lamp, TÜ turundustalituse juhataja, tel 737 6123, 518 4609, ingrid.lamp@ut.ee
Esta Kaal, TNS Emor juhtekspert, tel 626 8532, 512 2718 esta.kaal@emor.ee

Anneli Miljan