TÜ juuratudengid pälvisid maailma suurimal harjutuskohtuvõistlusel eriauhinna

Eriauhind saadi pea 300 maailma tippülikooli seas parima kirjaliku memorandumi eest kostja poolel. Suulises lõppvoorus pälvis TÜ naiskond 149. koha.

Eriauhind (Honorable mention) omistati Tartu ülikoolile võistlusel osalenud 282 ülikooli seast kirjaliku memorandumi eest kostja poolel, mille pälvis vaid kümmekond parimat ülikooli, teiste seas näiteks sellised maailma tippülikoolid nagu Harvardi ülikool, Yale'i ülikooli õigusteaduskond ja Londoni majanduskool.

„Eriauhinna saamine kostja memorandumi eest on suurepärane näide sellest, kuidas väikese riigi ülikool suudab suure töö ja tugeva tahte korral olla maailma paremiku seas!“ kirjeldas emotsioone võistkonda kuulunud õigusteaduskonna magistrant Kaisa Üksik. „Arvestades seda, et töö kirjalike memorandumite koostamisega algas juba eelmise aasta oktoobris ning alates jaanuarist tegelesime intensiivselt suuliseks vooruks ettevalmistamisega, on hea meel, et kogu panustatud aeg ja pingutus viisid ka väärika tulemuseni,“ lisas võistkonna liige Hedi Hepner.

Võistkond koosseisus Mariann Sirgmets, Laura-Helene Künnapas, Hedi Hepner ja Kaisa Üksik esines edukalt ka 30. märtsist 5. aprillini Viinis toimunud võistluse suulises lõppvoorus, kus saavutati  Tartu ülikooli seni parim tulemus – 149. koht. Seejuures kogusid Laura-Helene Künnapas ja Kaisa Üksik kõnelejate individuaalarvestuses punktiarvu, mis jäi napilt välja oraatorite esimesest neljandikust. Võistkonna juhendajate sõnul on see märkimisväärne saavutus, kuna Willem C. Vis harjutuskohtuvõistlusele paneb iga ülikool välja vaid oma parimad oraatorid, kelle seas esimese neljandiku lähedale jõudmine näitab meie õigustudengite maailma mastaabis väga head esinemis- ja argumenteerimisoskust.

Willem C. Vis nimeline kaubandusõiguse harjutuskohtuvõistlus on rahvusvaheline õigustudengite harjutuskohus, mille eesmärgiks on edendada üliõpilaste seas rahvusvahelise kaubandusõiguse tundmist ning õppida vaidluste lahendamist vahekohtumenetluses.

Võistlus toimub kahes voorus. Esmalt koostavad võistkonnad kirjaliku memorandumi nii hageja kui kostja argumentidega ning kevadel toimuvad Viinis suulised lõppvoorud.

Ülikooli võistkonda juhendasid sel aastal tsiviilõiguse lektor Maarja Torga, äriõiguse lektor Ave Hussar ning eelmisel aastal osalenud Gea Lepik ja Gerly Lõhmus.

Tudengite edukat osalemist võistlusel toetasid TÜ õigusteaduskond, Eesti akadeemiline õigusteaduse selts, Hasartmängumaksu nõukogu, Kaleva Travel, advokaadibüroo Borenius, advokaadibüroo Entsik & Partnerid, advokaadibüroo Tark Grunte Sutkiene, Lepik & Luhaäär LAWIN, Maria Mägi advokaadibüroo, advokaadibüroo Aivar Pilv, advokaadibüroo VARUL, advokaadibüroo Raidla Lejins & Norcous ja väliseestlased New Yorgis.

Rohkem infot: http://www.cisg.law.pace.edu/vis.html

Lisainfo: Gea Lepik, juhendaja, tel 55 581 495, e-post gealepik@hotmail.com

Anneli Miljan
Tartu ülikooli pressiesindaja
tel 737 5683
mob 515 0184
anneli.miljan@ut.ee
www.ut.ee