TÜ juuratudengid võistlesid esmakordselt Teldersi harjutuskohtu finaalis

Tartu ülikooli võistkond, kes esindas Eestit Teldersi rahvusvahelise õiguse harjutuskohtu võistlusel, oli esmakordselt oma 20 aastase võistlusel osalemise ajaloo jooksul harjutuskohtu finaalis. Finaalis tuli tunnistada aga Hollandist Haagi ülikooli esindajate tugevust ning üldkokkuvõttes saavutati suurepärane 7. koht.

Kuigi finaalis jäädi Haagi ülikooli esindajatele alla, saadi lisaks hageja poole üldvõidule ka hageja poole parima kirjaliku memo tunnustus.

Harjutuskohtu finaalis oli kaasuse teemadeks terroristidevastaste sõjaliste operatsioonide lubatavus, kriminaaljurisdiktsioon sõdurite tegevuse üle, rahvusvahelisse kohtusse pöördumise piirangud ning rahvusvaheliste lepingute tõlgendamine.

Eesti riiki esindasid võistluse finaalis Tartu ülikooli õigusteaduskonna tudengid Karl Erik Esko, Sille Rästas, Mari Alavere ja Andrei Svištš.

Teldersi rahvusvahelise õiguse harjutuskohtu võistlus on maailma mainekaim ja üks vanimaid omataolisi. Tänavusel võistlusel osales võistkondi 27 riigist. Tartu ülikool on harjutuskohtu võistlusest osa võtnud juba alates 1994. aastast.

Võistkonda juhendavad TÜ rahvusvahelise õiguse teadur Katre Luhamaa ja eelmise aasta võistkonna liige Maarja Pild.

Tutvu ka 2014. aasta ülipõneva võistluskaasusega.

Lisainfo: Maarja Pild, Tartu ülikooli tudengivõistkonna juhendaja, tel: 5532624.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja