TÜ KAMMERKOOR VÕITIS EESTI KAMMERKOORIDE FESTIVALI

Viljandis toimunud festivalil võistles Tartu Ülikooli kammerkoor kõrgemas kategoorias koos Tallinna ja Pärnu kooridega. Omas kategoorias jäi koor teiseks, kuid festivali peaauhinna määras rahvusvaheline žürii üksmeelselt Tartu Ülikooli kammerkoorile. Grand Prix vooru pääses seitse koori, kus TÜ kammerkoor oli ainuke kollektiiv Tartust.

Festivalist võttis osa 16 Eesti kammerkoori ja 3 kammeransamblit, mida hindas rahvusvaheline žürii Ints Teterovskise juhtimisel. ´üriisse kuulusid veel helilooja Tõnis Kaumann, Eesti filharmoonia kammerkoori laulja ja laulupedagoog Allan Vurma, Eesti kammerkooride liidu auliige ja Eesti Muusikaakadeemia emeriitprofessor Kuno Areng ning TÜ akadeemilise naiskoori vilistlaskoori dirigent Vaike Uibopuu.

TÜ kammerkoor on asutatud 1971. aastal. Koor võitis kammerkooride festivali ka 20 aastat tagasi (1986. aastal), mil korraldati esimene kammerkooride festival. 2004. aastal saavutati kammerkooride festivalil Rakveres B-kategoorias 1. koht ning saadi Klassikaraadio eripreemia – toona jäi koor kõikide kooride üldarvestuses kolmandaks, jäädes alla vaid Tartu Ülikooli akadeemilisele naiskoorile ja kammerkoor Voces Musicalesele.

Alates 2001. aastast juhatab kammerkoori Triin Koch. Selle aasta kevadel tähistab kammerkoor kontsertidega Tallinnas ja Tartus oma 35. aastapäeva.

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist