TÜ KUNSTIDE OSAKOND TEEB BAKALAUREUSETÖÖDEST NÄITUSE

Irina Krivonogova (juhendaja prof Jaan Elken) on lahendanud oma maaliseerija "Doom" traditsioonilise maalilise maali vahenditega, ent toonud vaataja õrritamiseks perfektselt läbimaalitud koloristlikku maalikeskkonda arvutimängude totralt banaalsed süsteemid.
Peeter Ora (juhendaja Lauri Sillak) on tänavune Lembit Rändi stipendiumi laureaat. Tema neljast maalist koosnev kostüümimaalide ekspositsioon "Charles I elu ja surm" on lahendatud postmodernistliku lavastusena luksuslikes neobaroksetes raamides.
Piret Vapajeva (juhendaja prof Jaan Elken) uurib oma maalikeskkonnas "Naise nägu" omaenda perekonna islamikultuuriga piirnevaid juuri, maale võiks tõlgendada ka naisuurimuslikust valdkonnast pärineva terminoloogiaga.
Kristi Soe (juh Lauri Sillak) maalid "Kolm" tõlgendavad kaasaegses võtmes Euroopa sakraalses maalitraditsioonis kõige enam levinud kolme teemat, millised on Kristust ristil, Madonna lapsega ja Maarja kuulutus. Kristlikud motiivid on asetatud tapeedina taustaks jaapanlikele gei¨akli¨eedele.

Tartu Kunstimajas on eksponeeritud samuti neli bakalaureusetööd. Peeter Krossmani (juhendaja Valeri Vinogradov) "Galria Soili minimum" on lahendatud abstraktse ekspressionismi klassikaliste kaanonite raamides.
Priit Petrovi (juhendaja Peeter Allik) kasutab oma kolmes suureformaadilises abstraktsioonis "Paremal ja vasakul" veidi järsemaid ja maskuliinsemaid maalivõtteid.
Gerli Pihlaku (juhendaja prof Jaan Elken) näiliselt kerges neopopi võtmes maalitud sari "Murdunud röntgenikiired" keskendub tõsistele eksistentsiaalsetele probleemidele.
Raivo Välli (juhendaja Jüri Kask) kolmest maalist koosnev "Unenägu" keskendub sellistele ajatutele probleemidele nagu kuldlõige, tasakaal ja harmoonia.


Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht

INFO: TÜ filosoofiateaduskonna maalikunsti õppetool, prof Jaan Elken tel 55 40 544