TÜ KUNSTIMUUSEUM KUTSUB NÄITUSELE ANTIIKAJA MOEST

Ülikooli kunstimuuseumi koguhoidja Jaanika Tiisvendi sõnul pole riided kaugeltki üksnes keha katmiseks ja külma eest kaitsmiseks, vaid juba aastatuhandeid on moekunst kõige sinna juurde kuuluvaga vaatemänguline ala, mis on üks võimalus eneseväljenduseks ja ka oma jõukuse näitamiseks. "Näituse eesmärk ongi tutvustada Vana-Kreeka ja Rooma rõiva- ning soengumoodi ja toonaseid ilurituaale nii teoreetilisest kui ka praktilisest küljest", täpsustab Jaanika Tiisvend.

Näitus on koostatud muuseumi skulptuurikogu baasil, millele on huvitavaks täienduseks kipsist valatud tütarlaste kujud, kes kannavad värvilisi rekonstruktsioone antiikaja kleidimoest. Näituse tarbeks on spetsiaalselt õmmeldud ka antiikajal kantud rõivaesemed nagu kitoon, topeltkitoon, tuunika, stoola jms, mida külastajatel on võimalik selga proovida ja kehastuda näiteks Rooma matrooniks või lihtsaks kreeklannaks.

Näitusega kaasnevad ka üritused. Esimene, õpilastele mõeldud, toimub kevadisel koolivaheajal 22. märtsil algusega kell 12, kus lisaks moejutule proovitakse midagi ka oma kätega ära teha. Sama programmi saavad pärast vaheaega tellida õpetajad ka oma klassidele, kas tööõpetuse, kunstiõpetuse või ajalootundide täienduseks.

Näitus on avatud 16. juunini 2006.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht